۰
شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۸

اندروید به بزرگ‌ترین پلتفرم واقعیت مجازی جهان تبدیل خواهد شد

ایتنا- در آخرین نشست مربوط به شرکت آلفابت (گوگل یکی از زیرمجموعه‌های این شرکت است)، سوندار پیاچی اعلام کرده است که به‌زودی شاهد این خواهیم بود که سیستم عامل اندروید به پلتفرم اصلی اجرایی برای سیستم‌های واقعیت مجازی بدل خواهد شد.
اندروید به بزرگ‌ترین پلتفرم واقعیت مجازی جهان تبدیل خواهد شد


در آخرین نشست مربوط به شرکت آلفابت (گوگل یکی از زیرمجموعه‌های این شرکت است)، سوندار پیاچی اعلام کرده است که به‌زودی شاهد این خواهیم بود که سیستم عامل اندروید به پلتفرم اصلی اجرایی برای سیستم‌های واقعیت مجازی بدل خواهد شد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Gizmodo، واقعیت مجازی در دنیای امروزی ما به‌عنوان یکی از رو به رشدترین فناوری‌های جهان مطرح است و به همین دلیل نیز شرکت‌های مختلفی به دنبال ورود به این بازار در حال توسعه و دارای پتانسیل هستند.

سوندار پیاچی به‌تازگی اعلام کرده است که گوگل به دنبال راه‌یابی به فضای کاری و اهدافی بسیار وسیع است و به نظر می‌رسد که این هدف، تامین پلتفرم پشتیبانی از واقعیت مجازی خواهد بود.

 

گزارش‌هایی در زمینه انتشار نخستین سخت‌افزار واقعیت مجازی گوگل در سال جاری میلادی به گوش می‌رسد ولی این شرکت قصد دارد تا پا را از این نیز فراتر نهاده و تنها به بخش سخت‌افزاری اتکا نکند.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن هستند که گوگل قصد دارد تا سیستم عامل همراه خود یعنی اندروید را به‌اندازه‌ای بهبود بخشد که بتوان محتوای بسیار بیشتری در زمینه واقعیت مجازی را بر روی آن به اجرا درآورد.

این امر به این معنی است که می‌توان به‌زودی شاهد این بود که گوگل به‌عنوان اصلی‌ترین پلتفرم واقعیت مجازی در سراسر جهان مطرح باشد و با توجه به محبوبیت این سیستم عامل، این دستاورد را نمی‌توان چندان دور از دسترس دانست.
 
کد مطلب: 41072
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند