۰
جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۳

هوش مصنوعی با سرعت یادگیری برابر با انسان

ایتنا- دانشمندان موفق به یافتن روشی شده‌اند که می‌تواند موجب شود تا ساختار هوش مصنوعی ویژه‌ای ساخته شود که سرعت یادگیری برابری با انسان دارد.
هوش مصنوعی با سرعت یادگیری برابر با انسان


دانشمندان موفق به یافتن روشی شده‌اند که می‌تواند موجب شود تا ساختار هوش مصنوعی ویژه‌ای ساخته شود که سرعت یادگیری برابری با انسان دارد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت Engadget، سرعت یادگیری هیچ‌کدام از هوش‌های مصنوعی به‌اندازه سرعت یادگیری ذهن انسان نیست. با این حال پروژه IARPA در پی تغییر این پدیده است. دولت ایالات متحده آمریکا با صرف هزینه‌ای نزدیک به ۲۸ میلیون دلار برای تحقیقات دانشگاه‌های مطرحی نظیر هاروارد از آنها خواسته است تا به علت اصلی سرعت یادگیری ذهن انسان در مقایسه باهوش‌های مصنوعی پی ببرند.

برای مثال، ما تنها با یک‌بار مشاهده یک اتومبیل در دفعات دیگر می‌توانیم به‌سرعت آن را شناسایی کنیم این در حالی است که پیشرفته‌ترین هوش‌های مصنوعی نیز برای شناخت یک اتومبیل نیاز به هزاران مورد و داده‌های فراوانی دارند.


محققان دانشگاه هاروارد موظف به ثبت فعالیت‌های انجام گرفته در قشر بینایی مغز پرداختند؛ و به‌ این‌ ترتیب به اطلاعاتی حیاتی برای ساخت هوش‌های مصنوعی بهتر و کارآمدتر دست یافتند.

باید به یاد داشت که انجام این ایده بسیار بلندپروازانه و در عین‌ حال سخت خواهد بود. برای انجام این پروژه باید داده‌هایی با حجم یک پتابایت(برابر با حجم ۱.۶ میلیون لوح فشرده) تولید کرد این در حالی است محققان بر این باورند که ساخت این هوش مصنوعی اگرچه سخت به نظر می‌رسد اما می‌تواند پیشرفت بسیار عظیمی در انجام کارهای محاسباتی باشد. بااین‌حال، بنا بر گفته محققان آنها برای جمع‌آوری اطلاعات و پیشرفت فرایند ساخت این هوش مصنوعی باید به دنبال راه‌های جدیدتری باشند.
 
کد مطلب: 40808
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند