۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۹

حذف 13 برنامه آلوده از فروشگاه آنلاین گوگل

ایتنا- ضعف گوگل در بررسی برنامه‌های همراه فروشگاه آنلاین خود بارها منجر به سرقت اطلاعات شخصی کاربران و آسیب دیدن گوشی‌ها و تبلت‌های آنها شده است.
حذف 13 برنامه آلوده از فروشگاه آنلاین گوگل


بعد از هشدارهای موسسه امنیتی Lookout و بررسی‌های مکرر گوگل ۱۳ برنامه همراه آلوده را از فروشگاه پلی استور خود حذف کرده است.


به گزارش ایتنا از فارس، برنامه‌های یاد شده ضمن دسترسی به کلیه اطلاعات گوشی‌ها برای انتشار بدافزار و خرابکاری‌های دیگر نیز قابل استفاده بوده‌اند.

گوگل با صدور اطلاعیه‌ای در این مورد از شناسایی فعالیت‌های مشکوک برنامه‌های یاد شده در هفته گذشته خبر داده و اعلام کرده که این برنامه‌ها به طور کامل از Play store گوگل حذف شده‌اند.

برخی از این برنامه‌ها که بازی‌های ویدئویی بوده‌اند، بعد از دسترسی کامل به داده‌های گوشی و حتی بعد از بازگرداندن تلفن همراه به تنظیمات کارخانه هم به فعالیت‌های مخرب خود ادامه می‌دادند.

به نظر می‌رسد که این برنامه‌ها توسط توسعه دهندگان و برنامه‌نویسان چینی ابداع شده باشند.

اسامی این برنامه‌ها که برخی از آنها صدها هزار بار بارگذاری شده‌اند به شرح زیر است: Cake Blast، Jump Planet، Honey Comb، Crazy Block، Crazy Jelly، Tiny Puzzle،Ninja Hook، Piggy Jump، Just Fire، Eat Bubble، Hit Planet، Cake Tower و Drag Box.

این برنامه‌ها بی سروصدا برنامه‌های ثالثی را هم بر روی گوشی بارگذاری می‌کردند که از یک سرور فرمان و کنترل دستور می‌گرفتند و برای سرقت و انتقال اطلاعات قابل استفاده بودند.
کد مطلب: 40304
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير