۰
plusresetminus
چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۹
با کاهش تعرفه‌ مکالمه در اپراتور سوم

روند کاهش تعرفه‌های موبایل ادامه‌دار می‌شود؟

ایتنا- طبق اعلام اپراتور از این پس نرخ هر دقیقه تماس مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی اپراتور سوم معادل ۴۹۹ ریال محاسبه خواهد شد.
روند کاهش تعرفه‌های موبایل ادامه‌دار می‌شود؟


معاون وزیر ارتباطات تاکید دارد استفاده از تلفن همراه به سمتی می‌رود که دیگر مباحثی مانند پیامک و مکالمه در درآمدزایی اپراتورها نقش چندانی نداشته و جای خود را به ویدئو و تصویر داده است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، اپراتور سوم تلفن همراه به تازگی به کاهش تعرفه‌های مکالمه خود اقدام کرده و تعرفه مکالمه برون شبکه سیم‌کارت دائمی خود در تمامی تماس‌ها را ۱۲۶ ریال کاهش داده است.

البته بحث کاهش تعرفه‌های مکالمه هنوز در اپراتورهای دیگر رخ نداده اما با این وجود معاون وزیر ارتباطات معتقد است: در حال حاضر زبان ارتباطی کاملا به تصویر و ویدئو نزدیک شده است و دیگر مواردی مانند متن و صدا از دستور کار خارج شده‌اند.

حال کاهش تعرفه‌ها در شرایطی رخ داده که به گفته نصرالله جهانگرد در حال حاضر در میان نرم‌افزارهای مختلف حجم تصاویر و ویدئوهای ارسالی شاید بیش از ۱۰ برابر بیش از متن و صدا باشد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات همچنین در این‌باره اعلام کرد: با روی کار آمدن نسل‌های ۳ و ۴ موبایل از سال گذشته برخی نرم‌افزارها ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد رشد داشته‌اند که امیدواریم تا پایان سال آینده با کامل شدن پوشش 3G و 4G این رشد چند برابر شود. البته تعداد گوشی‌های هوشمند هم در این زمینه به بیش از دو برابر خواهد رسید.

در چنین شرایطی طبیعی است که بخشی از تماس‌ها و پیامک‌های مشترکان از طریق این اپلیکیشن‌ها منتقل شود و به عقیده کارشناسان اگر اپراتورهای موبایل بخواهند همچنان سهم درآمدی خاص خود را در بازار ارتباطات کشور داشته باشند بی شک اجرای طرح‌هایی مانند کاهش تعرفه‌های تماس و پیامک بی‌تاثیر نخواهد بود چراکه درنهایت معمولا کیفیت تماس‌های برقرار شده از سوی اپراتورهای تلفن همراه به مراتب بالاتر از تماس‌هایی که از طریق نرم‌افزارهای ارتباطی برقرار می‌شوند و می‌تواند ترجیح مشترکان را به همراه داشته باشد.
کد مطلب: 40054
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر