۰
دوشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۷

خودروهای هوشمند تازه گوگل به شکل حباب عرضه شدند

ایتنا- آزمایش‌ها نشان می‌دهد خودروهای بدون سرنشین می‌توانند میلیون‌ها مایل را با امنیت نسبی طی کنند.
خودروهای هوشمند تازه گوگل به شکل حباب عرضه شدند


گوگل مدل جدیدی از خودروهای بدون نیاز به راننده خود را به نمایش گذارده که به سرنشینان امکان می‌دهند وقتشان را صرف انجام امور اداری، تبادل پیام با دوستان و ... کنند.


به گزارش ایتنا از فارس، انتظار می‌رود این خودروها تابستان امسال در خیابان‌های منطقه Mountain View کالیفرنیا به حرکت درآیند.

استفاده از خودروهای مذکور در این مقطع هم به صورت آزمایشی است، اما مشتریان عادی نیز می‌توانند با استفاده از یک برنامه آزمایشی از خودروهای یاد شده استفاده کنند.

پیش از این گوگل آزمایش‌هایی را بر روی خودروهای بدون نیاز به راننده خود انجام داده بود که نشان می‌داد آنها می‌توانند میلیون‌ها مایل را طی کنند؛ بدون آنکه موارد تصادف گزارش شده از تعداد انگشتان دو دست فراتر برود.

پیش‌بینی‌ها حاکیست استفاده عمومی از خودروهای بدون نیاز به راننده تا سال ۲۰۲۰ عملی می‌شود، هر چند مشخص نیست این خودروها قادر به پیمودن همه مسیرها و راه‌ها بدون راننده باشند یا خیر.

طراحی خودروهای بدون نیاز به راننده از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پدیده‌ای پیچیده است و باید سیستم‌های راداری، لیزری و حسگرهای پیشرفته‌ای در آنها به کار گرفته شود.

نکته دیگر برخی تفاوت‌های قوانین رانندگی با یکدیگر در ایالات مختلف آمریکاست که دشواری‌هایی را در این زمینه نیز فراهم آورده است.

متوسط سرعت خودروهای فعلی گوگل حدود ۲۵ مایل در ساعت است و پدالی در آنها برای توقف خودرو در شرایط اضطراری پیش‌بینی شده است.
کد مطلب: 36104
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند