۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۷

مدیر فیس بوک: نمی توان کل اینترنت را رایگان ارائه کرد

ایتنا- هندی‌ها معتقدند، محدودکردن دسترسی مردم به بخش‌هایی از اینترنت ناعادلانه است.
مدیر فیس بوک: نمی توان کل اینترنت را رایگان ارائه کرد


بحث بر سر بی‌طرفی اینترنت در آمریکا بالا گرفته و مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک با اظهاراتش نشان داده که در این مورد اعتقادی به رایگان بودن استفاده از کل فضای مجازی برای همگان ندارد.


به گزارش ایتنا از فارس، در حالی که فیس‌بوک به دنبال ارائه خدمات اتصال رایگان به اینترنت در کشورهایی مانند هند است، حال مشخص شده که این خدمات رایگان تنها سایت‌ها و سرویس‌های خاصی را در برمی‌گیرد که ارائه مجانی آنها به هندی‌ها سود سرشار جانبی برای فیس‌بوک به ارمغان می‌آورد.

افشای این مساله موجب اعتراض بسیاری از هندی‌ها و کنار کشیدن برخی شرکت‌های طرف قرارداد در این کشور با فیس‌بوک از طرح یاد شده شده است.

زیرا آنها می‌گویند محدودکردن دسترسی مردم به بخش‌هایی از اینترنت ناعادلانه است.

زاکربرگ در پاسخ به این نظر که چنین رفتاری با بی‌طرفی اینترنت در تضاد است مدعی شده که بی‌طرفی اینترنت در تضاد با افزایش تعداد افراد متصل به فضای مجازی نیست و همزیستی دو اصل اتصال جهانی و بی‌طرفی اینترنت ممکن است.

با افزایش انتقادها از فیس‌بوک، این شرکت از موضع خود در این مورد تا حدی عقب نشینی کرده و از همکاری با شرکت‌های دیگر از جمله ویکی‌پدیا برای ارائه راهکارهای خلاقانه استقبال کرده است.

زاکربرگ در موضع‌گیری دیگری عدم نمایش آگهی و اتصال چهار میلیارد نفر به اینترنت که در این فضای مجازی حضور ندارند را مزیت دیگری برای طرح خود دانسته که با اصول بی‌طرفی اینترنت سازگاری دارد.

حال باید منتظر ماند و دید واکنش‌ها به دیدگاه‌های زاکربرگ چگونه خواهد بود.
کد مطلب: 35878
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر