۷
۰
شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۹
نماینده مجلس:

هزینه استفاده از اینترنت برای کاربران ۱۰ برابر هزینه واقعی آن است

ایتنا - "شما با گرفتن ۸ تا ۱۰ برابر پول از مردم نسبت به هزینه واقعی استفاده از اینترنت در واقع دست در جیب مردم کرده‌اید."


یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر این‌که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به عزم و اراده نیاز دارد، گفت: نه تنها چنین عزم و اراده‌ای دیده نمی‌شود بلکه استفاده کاربران از اینترنت بسیار بالا و حتی بالغ بر ۸ تا ۱۰ برابر هزینه واقعی است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، نصرالله پژمانفر در جلسه علنی مجلس و در توضیح سوالش از واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ گفت: وزارت ارتباطات بعد از وزارت نفت از پردرآمدترین وزارتخانه‌ها است.

وی با بیان این‌که مسئله شبکه ملی اطلاعات می‌تواند تهدیدهای بزرگ را به فرصت تبدیل کند، افزود: مجلس برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات بودجه مناسبی را اختصاص داد اما در عمل به جز چند اصلاح خروجی دیگری دیده نشد و کار بیشتر از ۵ درصد جلو نرفت.

پژمانفر اینترنت را در زندگی امروز مردم امری مهم خواند و اظهار کرد: در چنین شرایطی هزینه استفاده از اینترنت برای مردم بسیار زیاد و حتی بالغ بر ۱۰ برابر قیمت واقعی آن است. در نهایت نیز کار بی‌کیفیت به مردم داده می‌شود.

وی با بیان این‌که اینترنت خارجی با قیمت بالا و کیفیت پایین به مردم داده می‌شود، گفت: در چنین شرایطی به شبکه ملی اطلاعات توجه لازم نمی‌شود، این در حالی است که مقام معظم رهبری اهمیت فضای مجازی را به اندازه اهمیت انقلاب عنوان کرده‌اند.

وی با بیان اینکه با تعرفه گذاری می‌توان به راحتی شرایط را مدیریت کرد، گفت: با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات سرعت دسترسی کاربران به اینترنت ۱۰ برابر می‌شود. اکنون مردم از سرعت پایین اینترنت گلایه دارند.

پژمانفر با طرح این سوال که چرا باید هزینه استفاده کاربران از اینترنت بسیار زیاد باشد،‌ گفت: شما با گرفتن ۸ تا ۱۰ برابر پول از مردم نسبت به هزینه واقعی استفاده از اینترنت در واقع دست در جیب مردم کرده‌اید. این افزایش هزینه فشار مضاعفی به مردم تحمیل می‌کند که در نهایت این پول‌ها به خارجی‌ها داده شده و دیگران نفع می‌برند. چرا اجازه افزایش توان داخلی را ندارید و این کار را به عهده شرکت‌های خارجی داده‌اید؟ چه کسانی پشت پهنای باند هستند؟

پژمانفر گفت: با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات ضمن کاهش هزینه و افزایش سرعت خروج ارز از کشور به حداقل رسیده همچنین فرصت اشتغال در بخش خصوصی ایجاد شده و می‌توان درآمد کسب کرد.

وی در پایان خطاب به وزیر ارتباطات گفت: آقای وزیر شما ۱۱ ماه قبل به ما وعده راه‌اندازی و استفاده درست از شبکه اطلاعات دادید اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.
 
کد مطلب: 35591
نام شما
آدرس ايميل شما


Iran, Islamic Republic of
به جز این حرفشون با بقیه حرفهاشون مخالفم !
Iran, Islamic Republic of
خیلی سادست قضیه:

گرانی خدمات+اختلالات و کیفیت افتضاح+فیلترینگ=دسترسی کمتر به اطلاعات آزاد و اگاهی کمتر
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
خدایا چرا باید کشوری که یه روزی بهترین کشور جهان از همه لحاظ بود حالا باید به یه همچین شرایطی دچار بشه؟
کارشناس
Iran, Islamic Republic of
قیمت هر گیگ باید بشود 100 تومن
(برابر با هزار ریال)
Canada
محدودیت حجمی باید برداشته بشه هیچ جای دنیا وجود نداره
Iran, Islamic Republic of
صلوات بفرستین ، اینجا صاحب نداره
morteza
Iran, Islamic Republic of
ما داریم پیر میشیم معلوم نیست اینترنت ما که میخواد درست بشه
با این وزیرا و مسپولینی که داریم!!
اوففف بترکه چشم حسود چش نخورن یه وخ
شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند