۰
شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۷
ًسرعت بالاتر از میانگین‌های جهانی

رشد سالانه ۳۱ درصدی در بازار خدمات ابری چین

ایتنا - تعداد مشترکان SaaS در چین تا سال 2016 میلادی با رشد دو برابری نسبت به رقم یاد شده از 550 میلیون نفر هم فراتر رود.
رشد سالانه ۳۱ درصدی در بازار خدمات ابری چین


مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است برای سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ میلادی بازار خدمات پردازش ابری در گستره جهانی میانگین رشد سالانه ۲۴ درصد و در کشور چین رشد ۳۱ درصدی را تجربه می‌کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچر اوت‌سورس، بازار سرورها و حافظه‌های اطلاعاتی مبتنی بر فضای ابری طی چند سال گذشته فرآیند نسبت ثابتی را دنبال کرد و کارشناسان آسیایی پیش‌بینی کرده‌اند که به زودی رشد اصلی در این بازار صورت می‌گیرد.

در حال حاضر سرویس‌های EC2 و S3 در قالب بخشی از خدمات گسترده AWS آمازون، Azure مایکروسافت، Rackspace Cloud Servers، Compute Engine گوگل و VMware بازار جهانی زیرساخت‌های-به‌عنوان-خدمات(IaaS) را در دست دارند و با این وجود پیش‌بینی شده است شرکت‌های چینی به زودی وارد این عرصه رقابتی شوند.

بررسی‌ها نشان داده است که بازار نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات(SaaS) در چین از سال ۲۰۱۱ به بعد رونق پیدا کرد و در پایان سال ۲۰۱۳ بیش از ۲۲۰ میلیون کاربر چینی ثبت شده در این بازار فعالیت می کردند که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۲ رشد ۱۰۸ درصدی را نشان داد.

 

کارشناسان هم‌اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که تعداد مشترکان نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات در کشور چین تا سال ۲۰۱۶ میلادی با رشد دو برابری نسبت به رقم یاد شده از ۵۵۰ میلیون نفر هم فراتر رود.

مرکز تحقیقاتی گارتنر آسیا را یکی از قطب‌های اصلی در زمینه توسعه نرم‌افزارهای سازمانی می‌داند و به عنوان مثال در بخشی از گزارش آماری خود اعلام کرده است ۶۰ درصد شرکت‌های عرضه کننده خدمات پردازش ابری در کره جنوبی در نظر دارند امسال وارد بازار خدمات ابری عمومی شوند و ۷۰ درصد آنها اعلام کردند که تا سال ۲۰۱۷ میلادی به سرمایه‌گذاری‌های خود در این عرصه ادامه می‌دهند.

گارتنر همچنین پیش‌بینی کرد میزان سرمایه‌گذاری در بازار خدمات و نرم‌افزارهای سازمانی چین تا سال ۲۰۱۸ میانگین رشد سالانه ۱۵.۳ درصدی را در پی داشته باشد.
 
کد مطلب: 35560
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند