۱
۰
شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۴

قبض 1.5 میلیون تهرانی کمتر از 1500 تومان

قیمت یک میلیونی هر خط تلفن ثابت
ایتنا- بخش مهمی از تلفن‌های ثابت کارکرد بسیار کمی دارند ورقم کم این قبض‌ها باعث زیاندهی مخابرات می‌باشد.
قبض 1.5 میلیون تهرانی کمتر از 1500 تومان


معاون مخابرات استان تهران گفت: از میان هشت میلیون مشترک تلفن ثابت استان تهران حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از آن‌ها قبض‌های تلفنی با مبلغ کمتر از ۱۵۰۰ تومان دریافت می‌کنند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، محمدرضا بیدخام درباره میانگین کارکرد تلفن‌های ثابت استان تهران اظهار کرد: بخش مهمی از تلفن‌های ثابت کارکرد بسیار کمی دارند و رقم قبض‌های آنها به گونه‌ای است که برای ما کاملا زیان ده محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این خطوط پورت‌های مخابرات را اشغال می‌کنند و هزینه‌های متعددی مانند هزینه شبکه، نگهداری و غیره به آنها تعلق می‌گیرد اما درنهایت کارکرد این خطوط به هیچ عنوان پاسخگوی هزینه‌های آنها نیست.

معاون تجاری مخابرات استان تهران در پاسخ به این مطلب که حتی اگر تلفنی کارکرد کمی هم داشته باشد به واسطه دریافت تماس برای مخابرات درآمدزایی می‌کند، توضیح داد: در موارد متعدد حتی تماس‌های دریافتی این شماره‌ها هم بسیار کم بوده و عملا هیچ درآمدی برای مخابرات ندارند.

بیدخام ادامه داد: اکنون قیمت تمام شده یک خط تلفن در استان تهران حدود یک میلیون و صد هزار تومان می‌شود که این رقم واقعا با حق اتصال ۵۰ هزار تومانی و تعرفه‌های فعلی این بخش مقرون به صرفه نیست.

وی در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا به همین دلیل است که مخابرات در واگذاری تلفن ثابت در موارد متعدد تعلل می‌کند، اظهار کرد: این گونه نیست که چون واگذاری تلفن ثابت صرفه اقتصادی ندارد ما کار خود را تعطیل کنیم اما واقعیت این است که دایری در حال حاضر مقرون به صرفه نیست اما با این وجود شرکت مخابرات خود را ملزم به تامین نیازهای ارتباطی مردم می‌داند.
کد مطلب: 35423
نام شما
آدرس ايميل شما


مصی
Iran, Islamic Republic of
در منطقه ای که ما زندگی میکنیم شرکت پارس انلاین خدمات ای دی اس ال ارایه میداد اما مخابرات بدلیل اینکه تمامیت خواه هست این شرکت رو ریجکت کرد و ما هم جبرا از مخابرات سرویس گرفتیم که باور بفرمایید سه برابر هزینه شرکت قبلی رو میدیم و یک سوم امکانات قبل رو هم نداریم!دوست عزیز مخابرات اینقدر از اینترنت پول درمیاره که دیگه نیازی به مکالمه تلفنی نداره
شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند