۰
پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۳

مرورگر اینترنتی گوگل به پروتکل HTTP/2 مجهز می‌شود

ایتنا - سیستم HTTP/2 که توسط گروه توسعه دهنده HTTP ارایه شده است، در بخش‌های مختلف خود از پروتکل SPDY پشتیبانی می‌کند.
مرورگر اینترنتی گوگل به پروتکل HTTP/2 مجهز می‌شود


شرکت گوگل در نظر دارد از ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی به پشتیبانی از پروتکل شبکه‌های باز SPDY پایان دهد و در عوض پروتکل اینترنتی HTTP/2 در مرورگر اینترنتی Chrome مورد استفاده قرار دهد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، "کریس بنتزل"(Chris Bentzel) مدیر سیستم‌های چندگانه گوگل و "بنس بیکای"(Bence Béky) مدیر توسعه HTTP/2 در وبلاگ رسمی این شرکت نوشتند که غول اینترنتی جهان در مرورگر اینترنتی Chrome 40 از پروتکل HTTP/2 پشتیبانی خواهد کرد.

شرکت گوگل از سال ۲۰۰۹ به بعد روی سیستم SPDY تمرکز داشت تا به کمک آن بتواند یک پروتکل ویژه مبتنی بر وب را با سرعت بیشتر از HTTP ارائه دهد.

گوگل از زمان عرضه Chrome ۶ به بعد در سال ۲۰۱۰ میلادی پشتیبانی از SPDY را آغاز کرد و به صورت همزمان شرکت موزیلا در مرورگر Firefox 13 این فناوری را برای بالا بردن سرعت جست‌وجوهای اینترنتی مورد استفاده قرار داد.

 

لازم به ذکر است که پروتکل SPDY در سال ۲۰۱۲ میلادی روی سرورهای توئیتر قرار گرفت و فیس‌بوک نیز در سال ۲۰۱۳ میلادی اقدام مشابه را انجام داد.

با این وجود، بنتزل و بیکای در این مطلب وبلاگی توضیح دادند که پروتکل بعدی گوگل HTTP/2 است که با آخرین استانداردهای اینترنتی سازگار شده و بیشترین مزیت را در جریان افزایش سرعت اینترنت به ارمغان می‌آورد.

لازم به ذکر است سیستم HTTP/2 که توسط گروه توسعه دهنده HTTP ارائه شده است، در بخش‌های مختلف خود از پروتکل SPDY پشتیبانی می‌کند.
 
کد مطلب: 34637
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند