۲
۰
پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۴۴

خدمات ابری و کلان داده‌ها، اولویت اصلی سرمایه‌گذاری دولت چین

ایتنا - توسعه همزمان سیستم‌های پردازش ابری، اینترنت موبایلی، اینترنت اشیا و خدمات مالی اینترنتی از جمله قابلیت‌هایی است که دولت چین قصد دارد برای سازمان‌ها ارائه دهد.
خدمات ابری و کلان داده‌ها، اولویت اصلی سرمایه‌گذاری دولت چین


شورای دولتی چین که عضوی از کابینه مرکزی این کشور محسوب می‌شود با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد سرمایه‌گذاری‌های خود را برای توسعه هرچه بیشتر خدمات پردازش ابری افزایش خواهد داد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از XinhuaNet، کشور چین قصد دارد توانایی‌های خود در حوزه خدمات پردازش ابری را تا سال ۲۰۱۷ میلادی چند برابر کند و در سال ۲۰۲۰ میلادی با تکیه بر خدمات ابری به عنوان پایه اصلی، به یک قدرت اینترنتی در جهان تبدیل شود.

توسعه همزمان سیستم‌های پردازش ابری، اینترنت موبایلی، اینترنت اشیا و خدمات مالی اینترنتی از جمله قابلیت‌هایی است که دولت چین قصد دارد برای سازمان‌ها ارائه دهد.

 

دولت چین به این نتیجه رسیده است سرمایه‌گذاری در زمینه سیستم‌های پردازش ابری و کلان داده‌ها(Big Data) مهم‌ترین اولویت آنها محسوب می‌شود و در این راستا تمرکز فراوانی بر توسعه و تحقیق در مورد کلان داده‌ها انجام خواهد شد.

پیش‌بینی شده است ارزش بازار خدمات پردازش ابری چین در سال ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۳۷.۲ میلیارد یوآن(۶ میلیارد دلار) برسد.
 
کد مطلب: 34503
نام شما
آدرس ايميل شما


a
Iran, Islamic Republic of
...چین قصد دارد توانایی‌های خود در حوزه خدمات پردازش ابری را تا سال ۲۰۱۷ میلادی چند برابر کند و در سال ۲۰۲۰ میلادی با تکیه بر خدمات ابری به عنوان پایه اصلی، به یک قدرت اینترنتی در جهان تبدیل شود.....
یک برنامه ریزی ۵ ساله ، ۵ سال زمان بسیار طولانی نیست ، براستی آیا ما نمی توانیم این چنین برنامه ریزی کنیم؟ نه منابع مالی کم داریم و نه منابع انسانی ، بعد از ۵ سال چه جوابی به خودمان خواهیم داد؟
Iran, Islamic Republic of
چین این برنامه ریزی رو توی همه زمینه ها داره. ما به جاش یا به فکر فیلتر کردنیم، یا قطع کردن سیم کارت میشه دغدغه مون، یا میخوایم گرگر ایرانی رو به جای گوگل آمریکایی بسازیم و ... کلا خلاصه خودمونو با حاشیه مشغول کردیم یه وقت به اصل ماجرا نرسیم. اینه که هنوز بعد از 10 سال قول دادن سرعت اینترنتمونم درست نشده، چه برسه برنامه ریزی 5 ساله !!!
شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند