۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۲

ده زبان جدید به مترجم گوگل افزوده شد

ایتنا – در حال حاضر Google Translate از 90 زبان پشتیبانی می‌کند.
ده زبان جدید به مترجم گوگل افزوده شد


ترجمه‌گر گوگل یا Google Translate یکی از سرویس‌های محبوب گوگل است.
در ۱۹ ژوئن ۲۰۰۹ (۲۹ خرداد ۱۳۸۸) زبان فارسی به این سرویس افزوده شد و پس از آن تاریخ، این مترجم آنلاین بیش از پیش مورد استقبال و توجه کاربران ایرانی قرار گرفت.

مترجم گوگل در حال حاضر از ترجمه ۸۰ زبان پشتیبانی به عمل می‌آورد ولی به نظر می‌رسد گوگل هنوز هم دست‌بردار نیست و قصد دارد با اضافه کردن زبان‌های جدید، کارایی این سرویس پرطرفدار را بیش از پیش ارتقاء بخشد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وبلاگ رسمی مترجم گوگل، این شرکت اخیراً ۱۰ زبان جدید را نیز به سرویس Google Translate افزوده است. 

این زبان‌ها که بعضاً گویشوران آنها محدود به مناطق جغرافیایی خاصی هستند، عبارتند از: چیچوا (Chichewa) زبان ملی کشور مالاوی در جنوب شرق آفریقا، مالاگاسی (Malagasy) زبان ملی کشور جزیره‌ای ماداگاسکار در اقیانوس هند، سوتو (Sesotho) زبان رسمی کشورهای آفریقای جنوبی و لسوتو، مالایام (Malayalam) زبان رایج در جنوب هند، برمه‌ای (Burmese) زبان رسمی برمه یا همان میانمار فعلی واقع در آسیای جنوب شرقی، سینهالی (Sinhala) زبان مورد استفاده در سری‌لانکا، سوندایی (Sundanese) یکی از زبان‌های رایج در بخش غربی جزیره جاوه در اندونزی، قزاقی (Kazakh) زبان مورد استفاده قزاق‌ها و زبان تاجیکی (Tajik) و ازبکی (Uzbek). 
بنا به گفته گوگل افزوده شدن این ۱۰ زبان جدید به مترجم آنلاین گوگل باعث می شود بیش از ۲۰۰ میلیون نفر بتوانند با استفاده از این سرویس، متون را به زبان محلی خود ترجمه کنند.

با این حساب ترجمه‌گر گوگل اکنون از ۹۰ زبان پشتیبانی می‌کند.
 
کد مطلب: 33641
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
گوگل در حال حذف مرزها و ما در فکر بهتر کردن فیلترینگ.

کدام یک به عقل و وجدان نزدیک تر است؟
تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير