۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۳

نقشه‌های فیس‌بوک برای فعالیت در حوزه بهداشت و درمان

ایتنا- فعالیت فیس‌بوک در حوزه بهداشت و درمان با هدف افزایش کاربر و درآمد تبلیغاتی
نقشه‌های فیس‌بوک برای فعالیت در حوزه بهداشت و درمان


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از رویترز، این شرکت امیدوار است با سرمایه‌گذاری در این زمینه منبع درآمد جدیدی برای خود پیدا کند،البته فیس‌بوک اولین شرکت بزرگ فناوری در آمریکا نیست که به فعالیت در این زمینه علاقه نشان می‌دهد. قبلا گوگل و اپل نیز به این کسب و کار پررونق علاقه نشان داده بودند.


سه منبع مطلع از موضوع که خواسته‌اند نامشان فاش نشود در این مورد گفته‌اند فیس بوک در حال ایجاد جوامع پشتیبانی آنلاینی است که کاربران این شبکه اجتماعی که از بیمارها و مشکلات سلامتی مختلفی رنج می‌برند به یکدیگر متصل کرده و گروه کوچکی هم در حال طراحی برنامه‌های بازدارنده‌ای هستند که به افراد امکان می‌دهد شیوه زندگیشان را برای جلوگیری از بیماری ارتقا بخشند.

فیس‌بوک برای پیشبرد این طرح‌ها جلساتی را با برخی متخصصان صنعت پزشکی و کارآفرینان برگزار کرده و در حال ایجاد یک واحد تحقیق و توسعه نیز هست تا برنامه‌های یاد شده را آزمایش کند. در واقع این شرکت فعلا در مرحله جمع‌آوری ایده‌های خود برای این کار است. مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک شخصا ۵ میلیون دلار به این امر اختصاص داده است.

کارشناسان می‌گویند علت مهم دیگر اقبال فیس بوک به حوزه بهداشت و درمان نگرانی از کاهش کاربرانش است. در ماه‌های اخیر رقبای قدرتمندی فیس‌بوک را به چالش کشیده‌اند و این شرکت بر این باور است که با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی می‌تواند علاقه افراد به حضور در فیس بوک را افزایش دهد.

یکی دیگر از دلایل فعالیت فیس بوک در این زمینه کسب درآمدهای گسترده‌تر ناشی از نمایش تبلیغات مرتبط برای کاربران است. شرکت‌های دارویی از جمله موسساتی هستند که از این مساله نفع می‌برند.
کد مطلب: 32710
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر