۱۲
۰
شنبه ۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۹
اینترنت کم‌سرعت در ایران:

روحانی: گاهی آدم پای اینترنت خوابش می‌برد!

ایتنا - رییس جمهور: افزودن پهنای باند اینترنت مبنای دولت بوده است.
روحانی: گاهی آدم پای اینترنت خوابش می‌برد!


حسن روحانی با اشاره به سرعت کم اینترنت در کشور گفت که گاهی آدم پای اینترنت خوابش می‌برد!


به گزارش ایتنا رییس‌جمهور در بخشی از نشست خبری خود در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه «یکی از دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری و حضرتعالی استمرار پرشتاب روند پیشرفت علمی کشور است. در این میان سهولت دسترسی محققان، دانش‌پژوهان و دانشجویان به اینترنت پرسرعت می‌تواند به این روند کمک کند. از سوی دیگر مباحثی در مخالفت با استفاده از اینترنت پرسرعت و حتی زمزمه‌هایی مبنی بر استیضاح وزیر ارتباطات به همین دلیل به گوش می‌رسد. به نظر شما دلیل این مخالفت‌ها چیست؟ و موضع شما در برابر این مخالفت‌ها چه خواهد بود؟»، گفت: مسئله پیشرفت علمی بسیار اهمیت دارد و از اهداف مهم کشور است. مقام معظم رهبری هم همواره روی این مسئله تاکید دارند و دولت هم تلاش‌هایی در این زمینه دارد تا پیشرفت علمی بیش از گذشته باشد.

وی افزود: بر اساس آمار شرکت‌های دانش‌بنیان که فعال هستند، پارک‌های علم و فناوری و حتی بر مبنای مقالات و مراجعه به مقالات پیشرفت ما پیشرفت قابل ملاحظه‌ای بوده است. ما در هفت هشت ماه گذشته در ردیف ۱۷ بودیم که به ۱۵ ارتقاء یافته‌ایم و پیشرفت خوبی داشتیم.

روحانی وجود اینترنت پرسرعت را از راه‌های پیشرفت علمی کشور دانست و یادآور شد: اگر بخواهیم مقاله‌ای دانلود کنیم باید ساعت‌ها بنشینیم و گاهی آدم پای اینترنت خوابش می‌برد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه افزودن پهنای باند اینترنت مبنای دولت بوده است، ادامه داد: این تصمیم دولت است. این تصمیمات در شورای عالی مجازی اتخاذ می‌شود و در آنجا بحث لازم انجام می‌شود. یکی از تصمیمات دولت، ایجاد شبکه ملی اطلاعات است که قدم‌های اولیه برداشته شده، بودجه لازم پیش‌بینی شده و ان‌شاءالله دولت این کار را خواهد کرد و در شبکه ملی اطلاعات سرعت اینترنت بسیار بیش از حالا خواهد بود و تصمیم دولت بر ادامه این روند است.
 
کد مطلب: 32093
نام شما
آدرس ايميل شما


Iran, Islamic Republic of
دمت گرم آقای رییس جمهور که بالاخره یکی جرات کرد اقلا حرف دل ما رو بزنه :)
سجاد
Iran, Islamic Republic of
درود بر رییس‌جمهور محبوب.
Iran, Islamic Republic of
بیشتر اموزشها امروز ویدیویی هستند و شخصی که اینترنت به اصطلاح پر سرعت داره و قصد داره یک ویدیویی مثلا در حد 700 مگابایت دانلود کند باید شب دانلود رو شروع و بره بخوابه و امیدوار باشه که تا ساعت 8 و 9 دانلود به پایان میرسه. در حالی که در کشورهای مجاور و نه حتی کشورهای پیشرفته فایلی با چنین حجمی رو میشه ظرف چند دقیقه دانلود کرد. با امدن به اصطلاح نسل 3 هم قرار نیست این زمان کمتر بشه. فقط قرار عده بیشتری به اینترنتی که میشه ظرف 18 ساعت یک ویدیو 700 مگابایتی دانلود کرد دسترسی داشته باشند. به حال خودمون باید گریه کنیم.
علی
Iran, Islamic Republic of
درود بر رئیس جمهور ، بالاخره بعد از مدت ها یکنفر پیدا شد که حرف دل ما را بزنه
mahdi
United States
یعنی میشه ی روز مثل انسان واقعی از اینترنت استفاده کنیم؟
یوتیوب فیلم ببینیم بدون دغدغه ی حجم و سرعت؟! ..........
مهران
Iran, Islamic Republic of
درود بر ریس جمهور محبوب خدایی اینترنت پرسرعت نیاز امروز ماست
Iran, Islamic Republic of
آقای رییس جمهور لطفا در مورد این یکی دیگه کوتاه نیا. ما برای آزادی اینترنت و دسترسی آزاد به شما رای دادیم. ما از وضع قبلی ناراضی بودیم. مگه شما نگفتین که دیگر به اون دوران برنمیگردیم؟
همه مردم پشتیبان شما هستن
یوسف
Iran, Islamic Republic of
از یه ژاپنی پرسیدم سرعت اینترنت شما چقدره؟ گفت خیلی سریع یعنی تا صفحه اول گوگل بخواهد باز شود ما سه تا فیلم دانلود کرده ایم.... شما چطور؟ گفتم سرعت اینترنت ما هم جوری است که تا صفحه اول گوگل بخواهد باز شود سه تا فیلم دیده ایم!!!:-)
Iran, Islamic Republic of
یعنی گوگلشون دیر لود میشه؟
خوشحال
Iran, Islamic Republic of
من یکی از تفریحات سالمم اینه که موقع دانلود سرعت اینترنت رو نگاه میکنم وقتی زیاد میشه کف میزنم کم میشه فحش میدم! جلوی خوابیدن پای اینترنتم میگیره
کسری
United States
جناب رییس جمهور عنایت نمیفرمایند ازمقداروحشتناکی فیلترینگ در اینترنت لاک پشتی مملکت هم صحبت کنند؟؟؟
(دیگه گوگل+ هم فیلتر؟)
چون اینا که فقط درحدصحبت خواهد موند و راهکاری ارائه نمیشه،چراکه باید این خبرواینجوری میخوندیم:
"رییس جمهور دستورارتقای سرعت اینترنت راصادرکرد"
نه اینکه عالبرین مقام اجرایی کشورخودش صرفا بناله وماهم غش کنیم ازینهمه خوشی که گفت...
نیلوفر
Iran, Islamic Republic of
اقای رییس جمهور خوبه شما موقع مقاله دانلود کردن پای اینترنت خوابتان می برد، من موقع باز کزدن گوگل خوابم می برد
شما درباره ادغام شرکت‌های اینترنتی چه نظری دارید؟
باعث بهبود کیفیت و کاهش قیمت می‌شود
تاثیری در وضعیت اینترنت ندارد
باعث افت کیفیت می‌شود