۱
۰
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۹
پایان فعالیت نرم‌افزارهای امنیتی خارجی

چین شرکت‌های سیمانتک و کسپرسکی را اخراج کرد

ایتنا - دولت چین به صورت صریح اعلام کرد که از این پس تمایل ندارد هیچ فعالیت بازرگانی با شرکت‌های Symantec و Kaspersky انجام دهد.
چین شرکت‌های سیمانتک و کسپرسکی را اخراج کرد


دولت چین نام دو شرکت Symantec و Kaspersky که در زمینه تولید نرم‌افزارهای امنیت فعالیت می‌کنند را در لیست سیاه قرار داد و اعلام کرد که این اقدام بخشی از استراتژی‌های جدید مبنی بر کاهش وابستگی‌های چین به نرم‌افزارهای خارجی محسوب می‌شود.


به گزارش ایتنا از رایورز، چین که با این اقدام دور جدیدی از جنگ سرد سایبری خود علیه آمریکا و اروپا را آغاز کرد، توضیح داد دو شرکت مذکور و محصولات آنها از این پس در لیست سیاه این کشور قرار دارند.

دولت چین به صورت صریح اعلام کرد که از این پس تمایل ندارد هیچ فعالیت بازرگانی با شرکت‌های Symantec و Kaspersky انجام دهد و اجازه ورود محصولات آن‌ها به خاک چین را هم نمی‌دهد.

روزنامه People’s Daily چین به نقل از مقامات این کشور در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «آژانس بازرگانی دولت چین نام دو شرکت Symantec و Kaspersky را از لیست شرکت‌های تامین کننده نرم‌افزارهای امنیتی حذف کرده است.»

 

این مرکز اظهار داشت، در حال حاضر ۵ شرکتی که اجازه عرضه نرم‌افزارهای امنیتی دارند چینی هستند و تمامی شرکت‌های خارجی از این عرصه حذف شده‌اند.

سخنگوی Kaspersky در این باره به خبرگزاری رویترز توضیح داد که مدیران این شرکت روسی هم‌اکنون با مقامات چین وارد مذاکره شده‌اند تا راه‌های احتمالی برای ادامه همکاری‌ها را بررسی کنند.

البته شرکت Symantec هنوز خبری در این زمینه منتشر نکرده و توضیح نداده است که با تصمیمات جدید چه برنامه‌ای را برای خود در نظر می‌گیرد.


 
کد مطلب: 31712
نام شما
آدرس ايميل شما


United Kingdom
این دوتارو خارج کرد نه همه رو!
شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند