d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - سرگئی برین: در گوگل دستگاه‌هایی با قدرت تفکر و تعقل قوی‌تر از انسان‌ها خواهیم ساخت
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۱

سرگئی برین: در گوگل دستگاه‌هایی با قدرت تفکر و تعقل قوی‌تر از انسان‌ها خواهیم ساخت

ایتنا- برین: روزی را تصور کنید که ماشین‌هایی داشته باشیم که از تفکر و منطق استفاده کنند.
سرگئی برین: در گوگل دستگاه‌هایی با قدرت تفکر و تعقل قوی‌تر از انسان‌ها خواهیم ساختمنبع:  Businessinsider
Larry Page به همراه Sergey Brin بنیانگذاران شرکت گوگل در مصاحبه جدید خود از هوش مصنوعی و آینده آن سخن‌هایی به زبان آورده‌اند که شنیدن آن‌ها خالی از لطف نیست.


در طول این مصاحبه، Brin در پاسخ به پرسشی درباره یادگیری ماشین‌ها و هوش مصنوعی گفت: ” هنوز به طور کامل نتوانسته‌ایم به جایگزینی و به کارگیری هوش انسانی در ماشین‌ها برسیم.” اما وی معتقد است رسیدن به این مهم در طول زمان، ممکن و شدنی است.

وی می‌گوید:
“در این زمینه تلاش‌های بسیاری انجام شده است که پروژه “مغز” یکی از آن‌هاست که در آن بر یادگیری ماشین‌ها تمرکز شده است. این ماشین‌ها، ورودی را دریافت می‌کنند که این ورودی حتی می‌تواند بصری باشد. دقیقا همانند تکنولوژی که در خودروهای بدون راننده ما به کار گرفته شده است. اما از این هم فراتر خواهیم رفت و استحصال داده‌ها توسعه خواهد یافت. از نظر تئوری امیدواریم روزی تعقل و تامل نیز در ماشین‌ها ممکن باشد. محققان رایانه‌ای در حال کار بر روی پروژه‌هایی اینچنینی هستند و شواهدی وجود دارد که رسیدن به این هدف را شدنی جلوه می‌نماید.”

وی در پایان اینچنین نتیجه‌گیری می‌کند : “مطمئنا شما می‌توانید از هم اکنون اینچنین فرض کنید که ما روزی می‌توانیم ماشین‌هایی تولید کنیم که تفکر کنند، از منطق استفاده کنند و حتی این فعالیت‌ها را بهتر از انسان‌ها انجام دهند.”
کد مطلب: 31297
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر