۰
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۶

"استیو جابز" مخالف تولید تلویزیون

ایتنا - اسناد موجود نشان می‌دهد که اگر "استیو جابز" این روزها زنده بود هرگز سراغ تولید تلویزیون نمی‌رفت.
"استیو جابز" مخالف تولید تلویزیون


طی چند سال گذشته بارها این شایعه منتشر شد که اپل قصد دارد گیرنده‌های تلویزیونی تولید کند.
اما کارشناسان می‌گویند که اگر "استیو جابز"(Steve Jobs) این روزها زنده بود هرگز سراغ تولید تلویزیون نمی‌رفت.


به گزارش ایتنا از رایورز، این خبر بر پایه اطلاعات مستندی منتشر شده که در کتاب: "امپراتوری خالی از سکنه: اپل بعد از استیو جابز" گردآوری شده است.

وظیفه تدوین اطلاعات مندرج در این کتاب را "یوکاری ایواتانی کین"(Yukari Iwatani) از گزارشگران اسبق وال استریت ژورنال برعهده داشته است و مرکز خبری Business Insider هم گزیده‌ای از اطلاعات آن را منتشر کرد.

نویسنده کتاب می‌گوید که در سال ۲۰۱۰ میلادی جابز به همراه ۱۰۰ تن از مدیران و کارمندان ارشد اپل جلسه محرمانه‌ای را با نام Top 100 برگزار کرد و از تمامی آنها خواست هر سوالی در مورد آینده فعالیت‌های اپل دارند، بدون هر نگرانی از او بپرسند.


یکی از کارمندان از جابز پرسید که او در زمینه تولید گیرنده تلویزیون چه سیاستی دارد و مدیرعامل اسبق اپل در مقابل پاسخ داد: "نه".

جابز در پاسخ به این کارمند گفت: «گیرنده‌های تلویزیونی یک تجارت خطرناک محسوب می‌شوند. آنها هرگز به سوددهی کامل نمی‌رسند و تولیدکنندگان هم روی لبه تیغ حرکت می‌کنند.»

این نگرانی را این روزها هم کارشناسان دارند و معتقدند که اگر اپل سراغ تولید تلویزیون برود، بازی را در بازار جهانی محصولات الکترونیکی باخته است.
 
کد مطلب: 29924
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند