۶
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۷

خبر فوری: لغو تحریم تبادلات پولی ایرانیان برای خرید تجهیزات و سرویس‌های اینترنتی

ایتنا - از این پس خرید نرم‌افزارها، اپلیکیشن‌های موبایل، سخت‌افزارهای گوشی‌های تلفن همراه، رایانه‌های شخصی و همچنین پرداخت برای میزبانی وب‌سایت و مواردی از این دست از دایره رژیم تحریم خارج شد.
خبر فوری: لغو تحریم تبادلات پولی ایرانیان برای خرید تجهیزات و سرویس‌های اینترنتی


دفترکنترل دارایی‌های خارجی دولت باراک اوباما با اعطای یک مجوز عمومی تحریم‌های مرتبط با برخی از خدمات و تجهیزات اینترنتی و مخابراتی برای استفاده شخصی کاربران ایرانی را لغو کرد.


به گزارش ایتنا به دنبال ماه‌ها تلاش فعالان حقوق بشر و آزادی اینترنت برای لغو تحریم‌های مرتبط با تبادلات پولی ایرانیان برای خرید تجهیزات و سرویس‌های اینترنت، وزارت خزانه‌داری دولت اوباما با صدور یک مجوز عمومی برای ارتباطات شخصی(Personal Communications)، خرید اقلام یاد شده در این زمینه را برای ایرانیان امکان‌پذیر کرد.
به موجب این مجوز عمومی خرید نرم‌افزارها، اپلیکیشن‌های موبایل، سخت‌افزارهای گوشی‌های تلفن همراه، رایانه‌های شخصی و همچنین پرداخت برای میزبانی وب‌سایت و مواردی از این دست از دایره رژیم تحریم خارج شد و شهروندان ایرانی به خرید این تجهیزات و خدمات بپردازند.

گفتنی است با وجود اینکه هم اکنون صدور ابزار و خدمات ارتباطی به ایران قانونی است، تحریم‌های وسیع بانکی و مالی کنونی، ایرانیان را از در اختیار داشتن کانال‌های مالی برای خرید خدمات و محصولات مصرفی که در آن نیازمند نقل و انتقال مالی هستند، که در این مجوز کلی فهرست شده، بازمی‌دارند.

جزئیات کامل تا دقایقی دیگر در ایتنا منتشر می‌شود.
کد مطلب: 29474
نام شما
آدرس ايميل شما


محمد
feedback
اگه این خبر صحت داشته باشه اینارو باید به شرکت های اروپایی و آمریکایی گفت
مثل گوگل که اصلا اجازه دریافت برنامه رو نمیده یا پی پال
feedback
روحانی مچکریم
فرزاد
feedback
Iran, Islamic Republic of
گوگل جدیدا اجازه دریافت برنامه به ایران رو میده ولی خود ایران سایت گوگل پلی رو فیلتر کرده. ازش هم که میخوایم رفع فیلتر بشه میگه موارد مجرمانه هم درش قاطی هست بنابراین نمیشه رفع فیلتر هم بشه.
همچنین به نظر من چاقو رو هم باید از سطح کشور جمع کنند چون باهاش اعمال مجرمانه هم انجام میشه. ممنوعیت فروش کبریت رو هم بذارن چون باعث آتش سوزی شده و همکاران آتش نشانی به زحمت میفتند. خود فروش کامپیوتر و تلویزیون هم محل اشکال هست. چون اگه بکل تلویزیون رو هم ممنوع کنند دیگه کلا مسئله ماهواره و فیلم غیر مجاز هم حل میشه. در نهایت اینکه اگر زندگی کردن رو هم ممنوع کنند و تنها در محدوده قبرستانها اجازه زندگی بشکل افقی و غیر هوازی رو بدند مشکلات مسکن، بیکاری، یارانه ها، سبد کالا، بودجه، انتخاب مجریان سیما، فوتبال و .... که این مشکلات همگی باعث انجام اعمال مجرمانه میشند هم حل میشه.
حمید
feedback
Iran, Islamic Republic of
دلار های زیادی از سایت های کلیکی به دست آورده ام و تا با پی پال به نام خودم نباشه ریسک نمی کنم و اگر تحریم ها برداشته بشودو بتوانم به صرافی ها بدهم به راحتی خواهم توانست کارخانه بزرگی برای هموطنانم راه اندازی کنم.
چی از این بهتر.
mori
feedback
افرین
اقایون فیلتر چی فرزاد جان راه حل بهتون نشون داد ببینید عملیه؟!
feedback
فرزاد چی گفتی همه چی رو قاطی کردی برادر
لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر