۰
plusresetminus
يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۹

بازار تبلیغات همراه امسال به ۱۸ میلیارد دلار می‌‏رسد

ایتنا-شرکت پژوهشی گارتنر اعلام کرده است بازار تبلیغات همراه در سال ۲۰۱۴ به ۱۸ میلیارد دلار خواهد رسید.
بازار تبلیغات همراه امسال به ۱۸ میلیارد دلار می‌‏رسدبرآوردهای گارتنر نشان می‌‏دهد جهانیان در سال ۲۰۱۴ حدود ۱۸ میلیارد دلار در بازار تبلیغات همراه هزینه خواهند کرد.
گارتنر این رقم را برای سال ۲۰۱۳ حدود ۱. ۱۳ میلیارد دلار اعلام کرده بود. پیش‏ بینی تحلیل‏گران همچنین حکایت از آن دارد که این بازار تا سال ۲۰۱۷ به ۹. ۴۱ میلیارد دلار می‌‏رسد.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم، استفانی باقداساریان، یکی از مدیران بخش‏ پژوهش ‏های گارتنر درباره روند آینده بازار تبلیغات همراه گفته است: در یکی دو سال آینده هزینه‏ کرد‌ها در بازار تبلیغات همراه رشد کندی خواهد داشت و علت آن این است که در بازار فضاهای تبلیغاتی در ابزارهای همراه، عرضه بر تقاضا پیشی خواهد گرفت.
اما در سال ‏های بین ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ شرایط حاکم بر بازار رشد بیشتری به تبلیغات همراه خواهد داد. ادغام شرکت‏ های عرضه ‏کننده خدمات تبلیغاتی و استفاده از فناوری‏ های جدید برای پیدا کردن گروه هدف تبلیغات از جمله دلایلی است که به رشد این بازار کمک خواهد کرد.

تحلیل‏گران گارتنر معتقدند امسال بازار تبلیغات همراه در همه بخش‏ های جهان رشد خواهد یافت. با این همه رشد این بازار در آمریکای شمالی بیش از سایر نقاط جهان خواهد بود. اروپای غربی نیز در این بازار عملکردی مشابه آمریکای شمالی خواهد داشت.

ژاپن و کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام در سال‏ های بین ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ رشد کندتری را در این بازار تجربه خواهند کرد.

گارتنر معتقد است بازار تبلیغات همراه در این کشور‌ها بیش از سایر بخش‏ های جهان به حد اشباع رسیده است. تحلیل‏گران این شرکت از چین و هند به عنوان کشورهایی یاد کرده ‏اند که در سال‏ های آینده رشد زیادی را در این بازار تجربه خواهند کرد.

افزایش طبقه متوسط در این دو کشور باعث خواهد شد توجه برندهای محلی و جهانی به این کشور‌ها افزایش یابد.

این بازار در کشورهای آمریکای لاتین، اروپای شرقی، خاورمیانه و آفریقا نیز رشد قابل توجهی خواهد داشت، بطوری که از سال ۲۰۱۵ به بعد نرخ رشد این بازار در این کشور‌ها بیشتر از متوسط رشد جهانی خواهد بود.
کد مطلب: 29285
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر