۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۱

آسیب پذیری جدید در اینترنت اکسپلورر

ایتنا - محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی در خاتمه به کلیه‌کاربران این مرورگر هشدار می‌دهند ضمن استفاده از یک آنتی ویروس قوی و همیشه به‌روز نسبت به بازدید از وب سایت‌های مختلف محتاطانه عمل کنند.


محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی نسبت به وجود یک آسیب‌پذیری جدی در مرورگر اینترنت اکسپلورر که باعث نصب نرم‌افزارهای مخرب بر روی سیستم قربانی می‌شود، هشدار داد.
برای گرفتار شدن در دام این نرم‌افزارها کافی است تنها یک بار از طریق این مرورگر از وب سایت‌های مخرب بازدید کنید.


به گزارش ایتنا از روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، این محققان امنیتی دایره این آسیب‌پذیری را مرورگرهای IE7 در ویندوز XP و مرورگر IE8 در ویندوز ۷ اعلام کردند.
البته نسخه‌های دیگر این مرورگر نیز از این خطر کاملاً مصون نیستند.

به گفته‌محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی کلیه نسخه های ۷، ۸، ۹ و ۱۰ مرورگر اینترنت اکسپلورر در معرض خطر این آسیب پذیری قرار دارند.

طبق اعلام این محققان، آزمایشگاه پاندا سکیوریتی با بررسی‌های بیشتر به این نتیجه رسیده است که این آسیب پذیری بخش کوچکی از یک آسیب پذیری بزرگ‌تر است که طی آن مهاجمان کاربران را به یک وب سایت استراتژیک و شناخته شده در سطح ملی می‌کشانند تا با استفاده از علاقه‌مندی آنها اعتمادشان را برای کلیک بر روی لینک‌های مخرب جلب کنند.

نفوذگران با کمک این کمپین ثابت کرده‌اند که قادرند تعداد زیادی از کاربران را فریب داده و بار دیگر یک قدم جلوتر از برنامه‌های ضدویروس باشند.

محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی در خاتمه به کلیه‌کاربران این مرورگر هشدار می‌دهند ضمن استفاده از یک آنتی ویروس قوی و همیشه به‌روز نسبت به بازدید از وب سایت‌های مختلف محتاطانه عمل کنند.
 
کد مطلب: 28375
نام شما
آدرس ايميل شما


عارف
feedback
یعنی کسی هم پیدا میشه که از اینترنت اکسپلورر استفاده کنه ؟؟؟ .. این همه مرورگر خوب مثل اپرا و موزیلا ، کی میره سمت اکسپلورر ..
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام