۰
plusresetminus
شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۱

رومینگ مخابراتی در اروپا برچیده می شود

ایتنا- کاربران موبایل اروپا، با اتصال به یک بسته مخابراتی واحد، با بهره‌گیری از خدمات یکسان سازی مخابرات، دیگر نیازی به رومینگ نخواهند داشت.
رومینگ مخابراتی در اروپا برچیده می شود


به اپراتورهای مخابراتی در اروپا دستور داده شده تا سال ۲۰۱۶ تعرفه خدمات رومینگ را قطع کرده و سیستم تلفنی خود را در سراسر قاره بدون رومینگ در اختیار کاربران قرار دهند.


کمیسیون اروپایی قصد پیاده سازی طرحی را دارد که به موجب آن یک بازار واحد مخابراتی در کشورهای عضو ایجاد کرده و به بحث رومینگ در این قاره را برای همیشه پایان دهد. 


از اول جولای ۲۰۱۴ مردم ۲۸ کشور عضو، هنگام مسافرت با اتصال به یک بسته مخابراتی واحد از خدمات یکسان سازی مخابراتی بهره مند خواهند شد. 


خوزه مانوئل باروسو پرزیدنت کمیسیون اروپایی روز چهارشنبه از چنین طرحی در سخنرانی ۲۰۱۳ State of the Union پرده برداری کرد. البته این طرح شامل دیتا و اس ام اس هنگام مسافرت برای اروپاییان در کشورهای عضو نمی شود. 


در واقع اپراتورها با کاربران ۲۸ کشور مانند یک کاربر داخلی رفتار خواهند کرد و این طرح از ابتدای جولای ۲۰۱۴ شروع شده و تا جولای ۲۰۱۶ به طور کامل در قاره اروپا اجرایی می شود. 


در این طرح اپراتورها در جولای ۲۰۱۴ حداقل باید یک بسته مخابراتی برای کاربران خود شبیه بسته های خانگی برای ۱۷ کشور که ۷۰ درصد از جمعیت اتحادیه را شامل می شود، عرضه کنند. برای سایر کشورها نیز فعلا رومینگ خانگی در نظر گرفته می شود که ۳۰ درصد جمعیت اتحادیه را در بر می گیرد. 


در ماه جاری سه اپراتور انگلیسی طرحی مشابه را برای کاربران خود بدون خرید سیم کارت در ۷ کشور نعریف کردند. در واقع هنگام سفر بدون تعویض سیم کارت می توان اپراتور را عوض کرد و هزینه های اضافی را حذف کرد. 


رفورم مخابراتی در اتحادیه اروپایی باعث هماهنگ سازی در حقوق مصرف کننده و نیز دسترسی به منابع یکسان قانونی تعریف شده برای کاربران و توسعه یک شماره تلفن واحد روی اپراتورهای مختلف در سراسر اروپا خواهد شد. 


بحث سود برای اپراتورها نیز با ارائه کیفیت بهتر و بسته های تشویقی برای اپراتورها مورد حمایت قرار می گیرد. 


اتحادیه اپراتورهای مخابراتی اروپا ETNO ضمن استقبال از انی طرح، درخواست کرده تا قوانین سبک تر شده و نوع دسترسی ها سهل تر گردد. 


این اتحادیه خواستار این شده تا برای نصب و راه اندازی نسل بعدی شبکه تلفن (نسل ۴) همراه سخت گیری ها کمتر شود تا اپراتورها سریعتر بتوانند نسل جدید را برای کاربران تعریف کنند تا به رشد اقتصادی اروپا نیز کمک شود.
کد مطلب: 27473
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر