۲
۰
plusresetminus
شنبه ۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۷
وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با ایسنا خبر داد:

ایران یکی از پنج کشور برتر دنیا در دفاع سایبری

ایتنا- وزیر می‌گوید آمادگی مقابله و جلوگیری از آسیب‌رسانی در مقابل هرگونه بدافزار را داریم.
ایران یکی از پنج کشور برتر دنیا در دفاع سایبری


زمانی این گونه اعلام می‌شد که روزانه ۱۴ هزار حمله سایبری نسبت به کشور صورت می‌گیرد اکنون وزیر ارتباطات در این باره خاطرنشان می‌کند: با وجود حملات مختلفی که با هزینه‌های میلیون دلاری طراحی شده‌اند، وضعیت دفاعی کشور هیچ ضعفی ندارد و ایران یکی از پنج قدرت برتر دنیا در زمینه دفاع سایبری است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، محمدحسن نامی در این باره اظهار کرد: در زمینه دفاع سایبری بیشترین توان را داریم و چه در بخش علمی و چه اجرایی و چه از لحاظ جلوگیری از آسیب‌رسانی هرگونه بدافزار توسط قدرت‌های مطرح جهان، شرایط بسیار خوبی را داریم.


وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته شاهد بوده‌ایم که با هزینه‌های بسیار بالا و ساخت بدافزارهایی مانند شعله، اکستاکس نت و دوکو تلاش شده است زیرساخت‌های ایران مورد حمله قرار داده شود اما خوشبختانه با کمک نخبگان جوان کشور بیشترین توان دفاعی را داریم و حتی خود کشورهای حمله کننده بر این موضوع اذعان دارند.


وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در ادامه در پاسخ به این سوال که در حال حاضر روزانه چه تعداد حمله نسبت به ایران صورت می گیرد اظهار کرد: عدد دقیق حملات را نمی‌دانم اما تاکنون در تمامی حملاتی که صورت گرفته توان دفاعی بسیار خوبی را در دنیا به نمایش گذاشته‌ایم و جزو پنج یا شش کشور برتر دنیا در زمینه دفاع سایبری به شمار می‌رویم.
کد مطلب: 26578
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
ایشون خیلی چیزا میگه! شما که ماشالله یه خبرگزاری تخصصی در این زمینه هستید چرا باید اظهارات افراد غیر متخصص رو که هر چه به ذهنشون میرسه فورا بر زبان میارن منتشر کنید؟ ایشون اگر در این زمینه آگاهی داشتند نمیگفتند که وضعیت اینترنت در ایران خوبه. شاید از نظر ایشون وضع اینترنت اینقدر خوبه که بشه از طریق لایه های جو و کابل های فیبر نوری ویدیو کنفرانس راه انداخت. ولی از نظر من کاربر باید بعد از زدن کلید اینتر یک دقیقه صبر کرد تا نتایج سرچ با گوگل نمایان بشه.
feedback
روش دفاعتون در برابر هر چه که تهدید قلمداد میکنید فقط یک چیزه. کاهش شدید سرعت اینترنت و فیلترینگ گسترده و داغون کردن روح و روان کاربر ایرانی.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام