۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۶

جست‌وجوگر مایکروسافت پنج برابر از گوگل ناامن‌تر است

ایتنا- گوگل، امن‌تر از سایر موتورهای جست‌وجو است و رقیب دیرینه‌اش، یعنی مایکروسافت، در این عرصه به گوگل باخته‌است.
جست‌وجوگر مایکروسافت پنج برابر از گوگل ناامن‌تر است


برآوردهای یک شرکت پژوهشی نشان می‌دهد بینگ، موتور جستجوگر مایکروسافت ۵ برابر بیشتر از گوگل کاربران را به سمت وب سایت‌های آلوده به بدافزار‌ها هدایت می‌کند. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم بنا بر گزارشی که شرکت اِی وی تست (AV-Test)، یکی از تست کننده‌های آنتی ویروس در آلمان منتشر کرده است موتورهای جست‌وجوگر معروف علیرغم همه تلاش‌هایشان برای دور نگه داشتن کاربران از بدافزار‌ها باز هم گاهی آن‌ها را به سمت وب سایت‌های آلوده هدایت می‌کنند. 


این شرکت طی مطالعه‌ای که از آگوست ۲۰۱۱ تا فوریه ۲۰۱۳ به طول انجامیده، حدود ۴۰ میلیون وب سایت را که در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر به آن‌ها اشاره شده است، بررسی کرده است. 

از این تعداد حدود ۲۰ میلیون وب سایت در نتایج جستجوگرهای گوگل و بینگ فهرست شده بود و بقیه نیز در قالب نتایج جستجوگرهای دیگری مثل یاندیکس، بلِکو، فارو، تئوما و بیدو به دست آمده بود. 

شرکت ‌ای وی تست با انجام این مطالعه دریافت عملکرد جستجوگر گوگل از لحاظ نمایش نتایج ایمن بیش از سایر جستجوگرهاست، موتور جستجوگر بینگ که متعلق به شرکت مایکروسافت است، نیز در این رده بندی در جایگاه دوم قرار گرفته است اما گفته شده ۵ برابر بیشتر از گوگل کاربران را به سمت وب سایت‌های آلوده به بدافزار می‌کشاند. 

جستجوگر روسی یاندیکس از این نظر در وضعیت بدتری قرار داد و بنا بر یافته‌های شرکت‌ای وی تست ۱۰ برابر بیشتر از گوگل کاربران را به سمت وب سایت‌های آلوده می‌کشاند. 

شرکت ‌ای وی تست در گزارش خود تصریح کرده است که وب سایت‌های آلوده عمدتاً از بدافزارهایی استفاده می‌کنند که از ضعف‌ها و رخنه‌های امنیتی نرم افزارهای کاربران سوءاستفاده می‌کنند. 

این ضعف‌ها ممکن است شامل مرورگرهای به روز نشده، افزونه‌های قدیمی و یا نرم‌افزارهای پی دی اف خوان قدیمی باشد.
کد مطلب: 25812
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر