۰
plusresetminus
شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۳
آمارهای جالب از آسیبهای روانی موبایل

بیماری به نام "بی موبایل هراسی"

ایتنا- انتخاب کنید؛ کفشتان یا موبایلتان؟ اگر موبایلتان را ترجیح بدهید به این معنی است که شما نیز به این بیماری دچارید!
بیماری به نام "بی موبایل هراسی"


بررسی‌های روانشناسانه نشان می‌دهد که ۷۰ درصد زنان و ۶۱ درصد مردان از بدون موبایل بودن ترس دارند و این یک بیماری جدید روانشناختی است که از آن با عنوان بی موبایل هراسی یا " NOMOFOBIA" نام می‌برند. 


به گزارش ایتنا از مهر، آمارهای ارائه شده در نشست آسیب‌های تلفن همراه که در ششمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال برگزار شد نشان می‌دهد که تحقیقات به عمل آمده از نوعی وسواس فکری در مورد کاربران تلفن همراه هشدار می‌دهند که می‌تواند به بیماری‌های روانی و مشکلاتی در سلامتی افراد منجر شود.

این تحقیقات حاکی از آن است که اغلب مردم بدون موبایل نمی‌توانند به زندگی ادامه دهند و بیش از نیمی از کاربران موبایل از نوعی بیماری روانشناختی با نام " NOMOFOBIA " یا بی موبایل هراسی رنج می‌برند.

در این بررسی‌ها مشخص شده است که ۷۰ درصد زنان و ۶۱ درصد مردان از بی موبایل بودن ترس دارند و ۷۳ درصد از افراد با تلفن همراه خود می‌خوابند.

همچنین ۵۳ درصد افراد وقتی باتری یا شارژ اعتبارشان تمام شده یا شبکه تلفن همراه از دسترس خارج شود دچار اضطراب می‌شوند و ۶۸ درصد افراد لرزش یا آهنگ گوشی تلفن خود را پیش از تماس تلفنی احساس می‌کنند.

جالب اینجاست که براساس نظرسنجی‌های صورت گرفته از کاربران تلفن همراه ۴۳ درصد کاربران آیفون حاضرند یک هفته بدون کفش بگذرانند اما به طور موقت هم از موبایلشان دور نمانند و ۲۲ درصد کاربران موبایل ترجیح می‌دهند به خاطر موبایل از مسواک زدن به دندان‌هایشان صرفنظر کنند.

در این کارگاه آموزشی با هشدار به ایجاد این نوع وسواس‌های فکری به کاربران موبایل پیشنهاد شد که اگر هریک از این قبیل حالات روحی و روانی را در زندگی روزمره خود حس می‌کنند مستعد به بیماری بی‌موبایل هراسی هستند حتما برای یکبار هم که شده بدون موبایل به سفر بروند.
کد مطلب: 23978
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر