۱
۰
plusresetminus
شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۶

معاون رییس جمهور:رشد اشتغال‌زايي با توسعه دولت الكترونيكي

ایتنا - توسعه دولت الکترونیکی زمینه فعالیت بخش خصوصی را بیش از پیش فراهم می‌کند که این به نوبه خود رشد اشتغال را به دنبال دارد.
معاون رییس جمهور:رشد اشتغال‌زايي با توسعه دولت الكترونيكي


به گزارش ایتنا به نقل از ایسنا، لطف‌الله فروزنده - معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری - درباره تأثیر دولت الکترونیکی بر مبحث اشتغال و هم‌چنین تحقق جهاد اقتصادی اظهار کرد: با توسعه دولت الکترونیکی بستری را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم و سرعت انجام کار را برمبنای آن ارتقا داده‌ایم.

وی گفت‌: به عنوان مثال مجوزی که بخش خصوصی می‌خواهد در بخش تولید بگیرد، باید فرآیند پیچیده را طی کند در حالی که اگر این فرایند کاهش پیدا کند، سرعت ایجاد مؤسسات بالاتر می‌رود و تأثیری در اشتغال دارد.

فروزنده ادامه داد: مباحثی از قبیل گمرک و مالیات سیستم‌هایی هستند که بخش تولید ما را پشتیبانی می‌کنند که اگر هرچه بیش‌تر به سمت الکترونیکی شدن پیش بروند، این مسیر روان‌تر می‌شود و بخش تولید با بهره‌وری بیش‌تری مواجه خواهد شد.

وی درباره میزان و نحوه حمایت‌های لازم از بخش خصوصی در حوزه دولت الکترونیکی گفت: منابع صندوق توسعه ملی با ذخیره ۲۰ درصد پول نفت به بخش خصوصی تزریق می‌شود که با منع برداشت بخش دولتی، بهترین حمایت از آن‌ها به شمار می‌رود.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری در پایان گفت: در راستای سیاست‌های اصل ۴۴ نیز وظایف و فعالیت‌های بسیاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود که البته در این راستا بخش خصوصی نیز باید توانمند باشد که لازمه آن کمک از جانب دولت و خود بخش خصوصی است.
کد مطلب: 19115
نام شما
آدرس ايميل شما


مهدی
feedback
آقای معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری!
«رشد اشتغال‌زايي با توسعه دولت الكترونيكي» پیشکش!
دولت پایش را از روی سرعت اینترنت بردارد.
همین بسه فعلاً
لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر