۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۸
بر سر مجوز ثبت اختراع صورت گرفت

توافق نوکیا و اپل

ايتنا - پرداخت اپل به نوکیا همه دادخواهی‌ها را حل و فصل کرده و تاثیر مالی مثبت دارد.
توافق نوکیا و اپل


اسپو، فنلاند- نوکیا اعلام کرد با اپل توافقنامه‌ای مبنی بر مجوز ثبت اختراع امضا کرده است.

به گزارش ایتنا از روابط عمومي نوكيا در ايران، این تواقفنامه منجر به تسویه تمام دعوی قضایی در حق ثبت اختراع بین دو شرکت می‌شود و طی آن نوکیا و اپل شکایات مربوطه را از کمیسیون تجارت جهانی امریکا پس می‌گیرند.

ساختار مالی این توافقنامه شامل پرداخت یک‌باره و همچنین پرداخت حق امتیازهای پیوسته می‌شود که اپل در طول این تواقفنامه باید به نوکیا بپردازد.
جزییات بیشتر این قرارداد محرمانه است.

استفان الوپ، مدیر ارشد اجرایی نوکیا گفت: «ما بسیار خرسندیم که اپل نیز به شمار روزافزون دارندگان مجوزهای نوکیا پیوسته است. این توافقنامه نشان‌دهنده پیشگامی مجموعه ثبت اختراعات نوکیا در این صنعت بوده و به ما کمک می‌کند در آینده موفقیت‌های بیشتری در زمینه امتیازات ثبت اختراع در بازار ارتباطات موبایلی به دست آوریم.»

طی دو دهه اخیر، نوکیا تقریبا ۴۳ میلیارد یورو در زمینه تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرده و یکی از قوی‌ترین صنایع بی‌سیم و وسیع‌ترین مجموعه IPR را با بیش از ۱۰ هزار حق ثبت اختراع ایجاد کرده است.

نوکیا در توسعه دستگاه‌های همراه و فناوری‌های ارتباط موبایلی در جهان پیشگام است که موقعیت قوی حق ثبت اختراع نوکیا نمایانگر آن است.

انتظار می‌رود این تواقفنامه تاثیر مالی مثبتی بر چشم‌انداز اصلاح شده اخیر نوکیا در سه ماهه دوم ۲۰۱۱ در زمینه حاشیه سود گوشی‌ها و خدمات داشته باشد.
کد مطلب: 18472
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير