۱
۰
يکشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۳۳
با بروز اختلال در اینترنت

تاثیر منفی اختلال اینترنت بر کسب و کارها

ایتنا - مدیر رایانه کمک: لازم است که شرکت‌های بیمه‌گر، ضرر و زیان‌های ناشی از قطع اینترنت را هم به عنوان یکی از مهم‌ترین ریسک‌های اقتصادی کشور جبران کنند.

مدیر «رایانه کمک» اعلام کرد: کاهش ۳۰ درصدی تقاضای خدمات رایانه‌ای در پی اختلال اینترنت.

مدیر مرکز رایانه کمک، ضمن اعلام این خبر افزود: لازم است که شرکت‌های بیمه‌گر، ضرر و زیان‌های ناشی از قطع اینترنت را هم به عنوان یکی از مهم‌ترین ریسک‌های اقتصادی کشور جبران کنند.

پاشا ناصرآبادی در گفت‌وگو با ایتنا افزود: در شرایطی که تحریم‌های سخت قرار است فرصتی برای کشور باشد، نباید بگذاریم که عوامل استکبار بتوانند کاری کنند که به دست خودمان فضای اقتصادی کشور را نا امن جلوه دهیم.

وی ادامه داد : ایجاد اختلال در اینترنت، جزو بزرگ‌ترین اهداف حملات سایبری در دنیاست، چون وقوع چنین اختلالی زیان‌های اقتصادی فراوانی را به دنبال خواهد داشت؛ در نتیجه، نباید بگذاریم که دشمن با دست خودمان به اهدافش برسد.

وی با اشاره به برخی اظهار نظرها در خصوص تاثیر VPNها در این اختلالات افزود: به همکارانم توصیه می‌کنم که در اظهارنظرهایشان دقت بیشتری داشته باشند و موضوع کندی اینترنت را با اختلالات دسترسی به برخی وب‌سایت‌ها یکی نکنند. حقیقت این است که دلیل هر کدام از این اتفاقات به لحاظ فنی متفاوت است، اگرچه ممکن است منبع بروز هر دو این مشکلات یکی باشد.

یادآور می‌شود که «رایانه کمک»، یک مرکز شبانه‌روزی پاسخگویی به سوالات رایانه‌ای و اینترنتی است که روزانه پاسخگوی سوالات و مشکلات رایانه‌ای هزاران کاربر در کشور است.

کد مطلب: 21111
نام شما
آدرس ايميل شما


وحید
بله متاسفانه اختلال در سایتهایی مثل گوگل هم باعث کاهش بازدید اکثر وبگاههای ایرانی میشه چون بقیه موتور جستجو ها ی (خارجی) چندان مثل این سرویس دقیق عمل نمیکنن و سرویس های داخلی نیز جامع نیستند.
شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم