۰
پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۲۱

جهش مدیریتی در رایتل

ایتنا - مجید صدری بازنشسته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و مروری بر سوابق وی نشان می‌دهد رایتلی‌ها به دنبال یک شوک و جهش در کار خود هستند.


علی شمیرانی – اپراتور سوم تلفن همراه با نام تجاری رایتل که آمده بود تا سطح خدمات تلفن‌همراه در کشور را یک پله بالاتر برده و ایرانی‌ها را از خدمات پیشرفته ارتباطی بهره‌مند کند، از نخستین روزهای کاری خود با چالش مواجه بود. 

تغییر مکرر مدیران این اپراتور که تا پیش از این نامی از ایشان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور نبود به اضافه چالش‌های فنی، زیرساختی، فرهنگی و حتی رسانه‌ای موجب شد تا این اپراتور به حاشیه رفته و رقبا نیز شمارش معکوس پایان دوره انحصار رایتل را به صدا درآورند. 

واقعیت آن است که کمتر کسی انتظار درخشش خاصی از رایتل داشت و در حالی‌که همگان منتظر آخرین روزهای دوره انحصار رایتل در ارایه خدمات نسل ۳ بودند این اپراتور با یک میانبر از هیات دولت سابق مهلت جدیدی را دریافت کرد.
اگرچه مهلت جدید صدای رقبای رایتل را درآورد، لیکن اکثر فعالان این حوزه معتقد بودند در حالتی خوشبینانه با پایان یافتن مهلت جدید، اپراتور سوم سرنوشتی همچون تجربه ناموفق تالیا را خواهد یافت.
اما به نظر می‌رسد سهامداران رایتل قصد تسلیم شدن ندارند. از این رو همزمان با موج تغییرات مدیریتی در دولت یازدهم، خبر رسید که هدایت این اپراتور به سید مجید صدری واگذار شد. 

مجید صدری بازنشسته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و مروری بر سوابق وی نشان می‌دهد رایتلی‌ها به دنبال یک شوک و جهش در کار خود هستند. 

صدری در تمام نهادهایی که روزی با رایتل در رقابت، چالش و درگیری بوده‌اند، سابقه کار دارد. مدير كل مشتركين ديتا در شركت ديتای سابق، مدير كل پشتيباني فني ديتاي شركت مخابرات استان تهران، مدير كل نظارت بر سرويس‌هاي ارتباطي در سازمان تظيم مقررات وارتباطات راديويي، مشاور مدير عامل شركت مخابرات استان تهران، مشاور رئيس مركز تحقيقات مخابرات ايران، مشاور رياست سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، مشاور شركت شمس تامين (اپراتور سوم ) و غیره بخش کوچکی از سوابق صدری به شمار می‌روند که همین مقدار با روحیاتی که او دارد برای ایجاد آرامش و برقراری تعامل با مسوولان وزارت ارتباطات و حتی رقبا کفایت می‌کند.
از این رو می‌توان نتیجه گرفت که دوره‌ای کاملاً جدید و متفاوت از قبل در اپراتور سوم آغاز شده و این تغییر مدیریتی برای وارد آوردن یک شوک به این اپراتور است. 

اگرچه صدری پشت فرمان اپراتوری قرار گرفته که با انبوهی از چالش‌ها از فنی و زیرساختی گرفته تا فرهنگی و اجتماعی مواجه است، اما در روزهای آتی با استقرار تیم مدیریتی جدید در این اپراتور، انتظار تغییرات محسوس در رایتل چندان دور از ذهن نیست. 
 
 
کد مطلب: 27464
نام شما
آدرس ايميل شما