۰
يکشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۵۲

پايان اختلالم آرزوست

ايتنا - شركت ارتباطات سيار در رويه‌اي اصلاح شده از مدت‌ها قبل وعده تغييراتي را داده بود كه لاجرم اختلال‌هايي را هم براي كاربران به همراه داشت.


علی شمیرانی - مشتركان تهراني همراه اول در روزهاي گذشته با مشكل در استفاده از تلفن همراه خود مواجه بودند.
در دسترس نبودن، افت كيفيت و قطع ناگهاني مكالمات از جمله مواردي بود كه نارضايتي پايتخت نشينان را به همراه داشت.

البته شركت ارتباطات سيار در رويه‌اي اصلاح شده از مدت‌ها قبل وعده تغييراتي را داده بود كه لاجرم اختلال‌هايي را هم براي كاربران به همراه داشت.
اين شركت در دو مرحله با انتشار اطلاعيه خبر از آغاز فاز اول طرح فركانسي تهران در جمعه ۲۷ خردادماه و همچنين فاز دوم طرح فركانس از نخستين دقايق بامداد روز جمعه ۱۷ تيرماه جاري داد.

تغييرات و اصلاحات در شبكه ارتباطات سيار تهران در مجموع از سه جهت در حال اجراست.
بر اساس اطلاعات موجود تغييرات طرح فركانسي در شبكه راديويي استان تهران با همكاري مشاوران خارجي در راستاي بازنگري كلان و بهبود شبكه همراه اول انجام مي شود.
از سوي ديگر اپراتور اول براي به حداقل رساني مشكلات شبكه خود در تهران نيازمند مجوز نصب ده‌ها آنتن BTS جديد از سوي شهرداري تهران است كه از كم و كيف صدور اين مجوز اطلاعي در دست نيست.

الزام ادغام آنتن اپراتورها در پايتخت از سوي شوراي شهر و زير نظر يك شركت وابسته به شهرداري تهران نيز از جمله مواردي است كه چالش‌هاي خاص خود را به همراه دارد.

شبكه ارتباطات سيار از يك سو نيازمند فرآيند هميشگي تعمير، نگهداري و اصلاح بوده و از سوي ديگر با افزايش و ورود كاربران جديد همراه است، در همین حال به نسبت سال‌هاي گذشته اختلال‌هاي آزاردهنده آن كاهش يافته اما همچنان با وضعيت ایده‌آل فاصله دارد.
از اين رو در حالي كه اصلاح شبكه تلفن همراه به تعمير يك خودرو در حال حرکت تشبيه مي‌شود، با توجه به رشد جهشي ضريب نفوذ تلفن همراه و وابستگي شديد كاربران به ويژه در ابرشهر تهران به اين ابزار ارتباطي، انتظار مي‌رود تغييرات مذكور با همكاري دستگاه‌هاي مسئول، با سرعت، دقت و به صورت كلان انجام شود و از اين پس شاهد اختلال‌ها فقط در نقاط كوچكی از شهر باشیم، نه در كل تهران.

کد مطلب: 18757
نام شما
آدرس ايميل شما