۰
چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۰

فراخوان از غول‌های فناوری برای تحول دیجیتالی کاخ سفید

ایتنا – کاخ سفید به‌صورت رسمی از غول‌های فناوری دعوت به عمل‌آورده است تا ایده‌های خود را در زمینه تحول دیجیتالی این مرکز سیاسی به دولت آمریکا ارائه کنند.
فراخوان از غول‌های فناوری برای تحول دیجیتالی کاخ سفید


کاخ سفید اخیرا به‌صورت رسمی از غول‌های طرح فناوری دعوت به عمل‌آورده است تا ایده‌های خود را در زمینه تحول دیجیتالی این نهاد به دولت آمریکا ارائه کنند.


به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی digitaljournal، به‌تازگی سران کاخ سفید جلسه‌ای با متخصصان و روسای شرکت‌های بزرگ صنایع فناوری اطلاعات برگزار کرده‌اند.

در این جلسه که به‌صورت غیر علنی انجام شده است، تقریبا بیشتر مدیران رده بالای دولت آمریکا و کاخ سفید حاضر بوده‌اند،‌در حالی که شخص دونالد ترامپ تنها غایب بزرگ جلسه به‌حساب می‌آمده است.

 

در سوی دیگر نیز نمایندگان شرکت‌هایی مانند اوراکل، اپل، آمازون و کوالکام در این جلسه حاضر بودند تا بتوانند به فرایند تحول دیجیتالی کاخ سفید کمک کنند.

در این جلسه مسئولانی مانند مشاوران رییس‌جمهور آمریکا از جمله جرد کوشنر، از بزرگان فناوری خواستند تا هر ایده‌ای که در زمینه بهبود فرایند دیجیتالی سازی کاخ سفید دارند را به آنها ارائه بدهند.
از دید کارشناسان، این اقدام در حقیقت نشان توجه ویژه دولت به مقوله فناوری و تاثیر آن بر تغییر و تحولات بمنظور بهبود فرآیندهای کلان در مسیر توسعه محسوب می‌گردد.

همچنین در این جلسه به‌صورت رسمی مرکز تعالی به سران فناوری معرفی شد. این مرکز به ارائه خدمات به آژانس‌های فدرال اختصاص دارد و به همین دلیل نیز پیشنهاد‌های سران یاد شده می‌تواند در زمینه این مرکز نیز به کاخ سفید کمک شایانی بکند.

شایان ذکر است که اطلاعات بیشتر در این زمینه به رسانه‌ها راه نیافته است و به همین دلیل نیز تنها زمان می‌تواند مشخص کند که سران غول‌های سیلیکون ولی چگونه می‌توانند کاخ سفید را دیجیتالی‌تر از پیش کنند.
 
کد مطلب: 49720
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند