۰
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹

افزوده شدن قابلیت‌های جدید به نرم‌افزار Gboard برای iOS

ایتنا- به‌تازگی نرم‌افزار Gboard برای سیستم عامل همراه اپل با به‌روزرسانی‌های جدیدی روبرو شده است که به‌موجب آن گوگل خدمات جدیدی را به رقیب سیستم عامل خود ارائه می‌کند.
افزوده شدن قابلیت‌های جدید به نرم‌افزار Gboard برای iOS


به‌تازگی نرم‌افزار Gboard برای سیستم‌عامل همراه اپل، با به‌روزرسانی‌های جدیدی روبرو شده است که به‌موجب آن گوگل خدمات و قابلیت‌های جدیدی را به رقیب سیستم‌عامل خود ارائه می‌کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theverge، گوگل به‌تازگی آخرین به‌روزرسانی را برای نرم‌افزار Gboard بر روی سیستم‌عامل iOS منتشر کرده است.
این نرم‌افزار، به عنوان یک صفحه کلید مجازی که از سوی گوگل عرضه شده، و از آنجا که کار با آن سهل و سریع است، بسیاری از کاربران در واقع آن را به عنوان صفحه کلید پیش‌فرض خود به کار می‌برند.

مطابق جزئیات منتشره، این به‌روزرسانی جدید، نرم‌افزارهایی نظیر یوتیوب و نقشه گوگل را نیز به این کیبورد می‌افزاید. به عبارت دیگر هم‌اکنون کاربران می‌توانند به عنوان مثال، به‌جای تایپ کردن آدرس مورد نظر خود، دکمه G را لمس کرده و لینک نقشه گوگل را به گفت‌وگوی خود بیفزایند.


علاوه بر این، با قابلیت جدید، نوار یوتیوب جدیدی نیز برای به اشتراک‌گذاری ویدئوها و همچنین قابلیتی به نام Ink برای نقاشی کردن در این به‌روزرسانی گنجانده شده است، که دست کاربر را در تایپ مطالب و ارسال آن برای مقصد موردنظر، کاملاً باز گذاشته و سرعت عمل او را افزایش می‌دهد.

نکته جالب اینکه تمامی این ویژگی‌ها هم‌اکنون صرفاً منحصر به نسخه iOS نرم‌افزار Gboard است که همین امر نیز خود دلیلی بر اصرار گوگل برای ساخت ویژگی‌های منحصربه‌فرد برای هر پلتفرمی است.
همچنین نرم‌افزار Gboard برای اندروید هم‌اکنون می‌تواند یک عبارت کامل را پیش‌بینی نموده و ایموجی‌های کشیده شده با دست را شناسایی کند. هر دوی این ویژگی‌ها در نسخه iOS این نرم‌افزار مشاهده نمی‌شود.

با این وجود، همان‌طور که گفته شد هم‌اکنون نرم‌افزار Gboard برای نسخه iOS در طی به‌روزرسانی جدید خود با تحولاتی روبرو شده است که می‌توانید به‌راحتی و با به‌روزرسانی نرم‌افزار خود از App Store آن‌ها را در اختیار داشته باشید.
 
کد مطلب: 49651
نام شما
آدرس ايميل شما