۰
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹

عرضه بسته به‌روزرسانی امنیتی جدید برای اوبونتو

ایتنا- به‌تازگی بسته به‌روزرسانی امنیتی جدیدی برای لینوکس نسخه اوبونتو عرضه شده است که به‌صورت ویژه‌ای توانسته است تا 6 آسیب‌پذیری اصلی در این سیستم عامل را رفع کند.
عرضه بسته به‌روزرسانی امنیتی جدید برای اوبونتو


برای کسانی که خود را به سیستم‌عامل عمومی همگانی ویندوز محدود نکرده‌اند، اوبونتو، یکی از توزیع‌های مشهور سیستم‌عامل متن‌باز لینوکس و گزینه‌ای مناسب و کارآ محسوب می‌گردد.
به‌تازگی بسته به‌روزرسانی امنیتی جدیدی برای لینوکس نسخه اوبونتو عرضه شده است که به‌صورت ویژه‌ای توانسته تعدادی از آسیب‌پذیری‌های اصلی و مخاطره‌آمیز در این سیستم‌عامل را رفع نماید.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی softpedia، کارشناسان نرم‌افزار، اوبونتو نسخه ۱۶.۰۴ LTS (Xenial Xerus) را یکی از مهم‌ترین نسخه‌های این سیستم‌عامل به‌حساب می‌آورند.

گفتنی است این سیستم‌عامل، به دلیل کاربرد زیاد و در عین حال، گاه واجد خطرات و آسیب‌پذیری‌های قابل ملاحظه‌ای است که می‌تواند کاربران خود را با خطر مواجه نماید.
حال دارندگان این نسخه می‌توانند خوشحال و مطمئن باشند، چرا که به‌تازگی بسته امنیتی ویژه‌ای برای این توزیع سیستم‌عامل لینوکس عرضه شده است که در آن تعدادی از آسیب‌پذیری‌های اصلی و جدی این سیستم‌عامل به طور کامل مرتفع شده‌اند.


مطابق جزئیات منتشر شده، این به‌روزرسانی جدید قادر است ۶ مورد از آسیب‌پذیری‌های اصلی شناسایی شده بر روی اوبونتو نسخه ۱۶.۰۴ LTS (Xenial Xerus) را برای کاربران این سیستم‌عامل رفع کرده و دغدغه آنها را در کار با این پلتفرم حل نماید.

شایان ذکر است که این به‌روزرسانی امنیتی بر روی تمامی نسخه‌های این سیستم‌عامل عرضه خواهد شد و در نتیجه، نسخه‌های ۳۲ و ۶۴ بیتی پردازنده‌هایی مانند اسنپ دراگون نیز از آن بهره‌مند می‌شوند.

آنگونه‌ که کارشناسان پس از بررسی این بسته امنیتی اظهار نموده‌اند، یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف رفع شده در این به‌روزرسانی امنیتی را می‌توان رسیدگی به نقص هسته لینوکس (که با نام CVE-2014-9900 در میان توسعه‌دهندگان شناخته می‌شود) دانست که بسیار مشکل‌‌ساز شده بود.
گفتنی است این حفره معروف که توسط یک متخصص امنیتی به نام آلکساندر پوتاپنکو (Alexander Potapenko) کشف شده است، تاکنون یکی از موارد بسیار نگران کننده اوبونتو برای کاربران شخصی و سازمانی به‌حساب می‌آمد، که اکنون و با توجه به بسته عرضه شده جدید، از دید کارشناسان امنیتی، دیگر نیازی به نگران بودن دراین‌باره وجود نخواهد داشت.
 
کد مطلب: 49594
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما درباره ادامه فیلتر تلگرام چیست؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم