۰
چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰

مایکروسافت پشتیبانی از کانتینر لینوکس را در ویندوز سرور توسعه می‌دهد

ایتنا- مایکروسافت، تصمیم دارد که در نسخه‌های بعدی ویندوز سرور، پشتیبانی خود را برای کانتینرهای لینوکس توسعه دهد.
مایکروسافت پشتیبانی از کانتینر لینوکس را در ویندوز سرور توسعه می‌دهد


ارین چاپل، مدیر کل سیستم‌عامل سرور، در یک پست آنلاین اذعان داشت که کانتینرهای لینوکس و بارهای کاری به صورت محلی، روی ویندوز سرور کار می‎‌کند. همچنین این شرکت، قابلیت ایزولاسیون هایپر-V ویندوز سرور را -که در نسخه 2016 این سیستم‌عامل عرضه شد- توسعه خواهد داد.
چاپل همچنین در این پست نوشت: «این توسعه بدین معناست که کاربران دیگر مجبور نخواهند بود برای پشتیبانی نرم‌افزارهای مبتنی بر لینوکس و ویندوز، دو زیرساخت کانتینر جداگانه راه‌اندازی کنند.»


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از سایت لینوکس اینسایدر، علاوه بر این اتفاق، ویندوز بَش نیز به ویرایش بعدی ویندوز سرور افزوده خواهد شد و این برای توسعه‌دهندگان، یک خبر بسیار خوب به حساب می‌آید.
چاپل توضیح داد: «این ترکیب منحصربه‌فرد، به توسعه‌دهنده و مدیر اپلیکیشن، این امکان را می‌دهد تا از همان اسکریپت‌ها، ابزار، روش‌ها و تصاویر کانتینری که برای کانتینرهای لینوکس روی میزبان کانتینر ویندوز سرور استفاده شده بود، استفاده کنند.»


چاپل همچنین اشاره کرد که مایکروسافت در عملکرد کانتینر محصول نانوسرور نیز پیشرفت‌هایی حاصل کرده است. گفتنی است نانوسرور که در سال 2015 معرفی شد، یک سیستم‌عامل هدف‌محور بوده که برای اجرای نرم‌افزارهای فضای ابری و کانتینرها، طراحی شده است.
بن برنشتاین، مدیرعامل تویست‌لاک، اذعان داشت: «این ایده بدین خاطر بود که حجم آن را کم کند و به تمام توسعه‌دهندگان اجازه دهد که صرفاً عناصر لازم و ضروری برای میکروسرویس‎‌های خاص را بدان اضافه کنند.»

وی افزود: «این کار، سازگار، پایدار و امن است و این تصویر دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که توسعه‌دهنده بدان اضافه می‌کند و هیچ کار اضافه و عجیب دیگری انجام نمی‌دهد.»
چاپل همچنین نوشت که تمام تمرکز نسخه بعدی ویندوز سرور بر آن است که نانوسرور را به بهترین تصویر کانتینر ممکن تبدیل سازد.

وی خاطرنشان کرد که تصاویر نانوسرور با کاهش سایز 50 درصدی روبرو خواهد شد که باعث کاهش زمان راه‌اندازی و افزایش تراکم کانتینر می‌شود. کاهش اندازه سیستم‌عامل درون یک کانتینر، برای حفظ منابع لازم برای اجرای اپلیکیشن در کادر مجازی لازم است.
 
کد مطلب: 49424
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند