۱
۰
چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۶

توضیحات واعظی درباره مزایای شبکه ملی ارتباطات

ایتنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیحاتی در خصوص مزایای شبکه ملی ارتباطات ارائه کرد.
توضیحات واعظی درباره مزایای شبکه ملی ارتباطاتمحمود واعظی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در ارتباط با فعالیت‌های مختلف در حال انجام در وزارت ارتباطات باید گفت که دو پروژه بزرگ در حال نهایی شدن است، یکی فاز سوم شبکه ملی اطلاعات که جلسات منظم آن برگزار شده و امیدواریم تا آخر تیرماه به بهره‌برداری برسد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، وی ادامه داد: موضوع دیگر خدماتی است که در بخش شبکه علمی کشور با هماهنگی وزارت علوم در حال انجام است و امیدواریم تا دو هفته دیگر آن نیز به بهره‌برداری برسد. موضوع دیگر مربوط به دولت الکترونیک است که ان‌شاءالله آن هم تا ۶ هفته دیگر به نتیجه می‌رسد.

وزیر ارتباطات درباره شبکه ملی ارتباطات نیز اظهار کرد: این شبکه بسیار بزرگ است و اولیوت جدی دولت بوده و ما عملاً سال گذشته گام بزرگی در این راستا برداشتیم. فاز اول در شهریور ماه گذشته و فاز دوم در دهه فجر انجام شد. من امیدوارم که فاز سوم نیز تا یک ماه دیگر انجام گیرد.

واعظی تصریح کرد: نتایج اجرای این طرح بسیار زیاد بوده و در حال حاضر تمام کارهای کشور در چارچوب شبکه ملی اطلاعات انجام می‌گیرد که یک نمونه آن طرحی بود که برای سرشماری انجام شد و سرعت و دقت خوبی داشت. انتخابات اخیر نیز در این شبکه صورت گرفت و مردم خاطرجمع بودند که هرشهروند یک بار بیشتر نمی‌تواند رأی دهد.

وی تأکید کرد: قیمت تعرفه اینترنت نیز برای ترافیک داخلی ۵۰ درصد است و این حتماً یک مزیت مناسب به شمار می‌رود، شما ببینید از زمانی که شبکه ملی راه‌اندازی شده مردم می‌توانند سرویس‌ها را با سرعت بالا دریافت کنند.

وزیر ارتباطات همچنین در خصوص حمله سپاه به مواضع تروریستی داعش گفت: به نظر من کار بسیار بجایی بود و ما باید نشان می‌دادیم وقتی امنیت کشورمان توسط گروه‌های تروریستی و برنامه‌ریزی برخی کشورها به خطر می‌افتد ما هم در داخل ایران قدرت مقابله با آن را داریم و برخورد اینچنینی می‌کنیم.

وی افزود: تروریست‌ها نتوانستند طرح‌های خود را با عملیات تروریستی در مجلس و حرم امام (ره) پیاده کنند و نیروهای امنیتی ما خیلی خوب عمل کردند. اینکه توانستیم به این خوبی جواب عملیات تروریستی آنها را بدهیم نشانگر قدرت بالای کشور و اشراف کامل اطلاعاتی بر مواضع این گروه‌هاست. در عین حال به سایرین نیز نشان داد که ما موشک‌هایی داریم که نقاط تعیین شده را هدف قرار می‌دهند. به نظر من این کار یک عمل مقتدرانه بود.
کد مطلب: 49263
نام شما
آدرس ايميل شما


Russian Federation
هیچ هیچ و هیچ
شما درباره ادغام شرکت‌های اینترنتی چه نظری دارید؟
باعث بهبود کیفیت و کاهش قیمت می‌شود
تاثیری در وضعیت اینترنت ندارد
باعث افت کیفیت می‌شود