۱
۰
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۹

سافت بانک و عربستان بزرگ‌ترین بنیاد فناوری جهان را تاسیس می‌کنند

ایتنا- یکی از بزرگ‌ترین حامیان این بنیاد مجموعه سرمایه گذاری Mubadala در ابوظبی است که ۱۵ میلیارد دلار از سرمایه بنیاد مذکور را تامین کرده است.
سافت بانک و عربستان بزرگ‌ترین بنیاد فناوری جهان را تاسیس می‌کنند


شرکت سافت بانک مالک اپراتور تلفن همراه اسپرینت و دولت عربستان سعودی قراردادی را به منظور تاسیس بزرگ‌ترین بنیاد فناوری جهان موسوم به Vision Fund منعقد کرده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از انگجت، بنیاد مذکور گروهی برای سرمایه گذاری در حوزه فناوری است که از ابداع و همه گیر شدن فناوری‌های متحول کننده حمایت می‌کند.

بنیاد مذکور دامنه فعالیت بسیار گسترده‌ای داشته و از حوزه بیوفناوری تا ارتباطات و مخابرات را دربرمی‌گیرد. سرمایه اختصاص یافته به بنیاد یاد شده ۹۳ میلیارد دلار است و همین امر Vision Fund را به بزرگ‌ترین بنیاد خصوصی سرمایه گذاری در حوزه فناوری مبدل می‌کند.

قرار است با تامین ۷ میلیارد دلار دیگر مجموع سرمایه Vision Fund به ۱۰۰ میلیارد دلار برسد. امید می‌رود این کار ظرف شش ماه آینده صورت بگیرد. از جمله مشارکت کنندگان در این بنیاد می‌توان به اپل، کوالکوم، ARM، Foxconn و Sharp اشاره کرد.

دولت سعودی امیدوار است از این طریق تحولی در اقتصاد تک محصولی و مبتنی بر نفت خود ایجاد کند و بتواند در جهانی که به سمت استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر حرکت می‌کند، جایگاه بهتری پیدا کند.
کد مطلب: 49028
نام شما
آدرس ايميل شما


راه به جایی نمی برند
شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم