۰
چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱

آی.بی.ام چهار مرکز داده ابری جدید افتتاح می‌کند

ایتنا- آی.بی.ام اعلام کرد که قرار است چهار مرکز داده ابری جدید در ایالات متحده افتتاح کند و تقاضای روبه رشد شرکت‌ها در زمینه زیرساخت‌های ابری برآورده سازد.
آی.بی.ام چهار مرکز داده ابری جدید افتتاح می‌کند


به تازگی شرکت آی.بی. ام اعلام کرده که قصد دارد برای برآورده ساختن تقاضای شرکت‌های خواستار سرویس ابری، چهار مرکز داده ابری جدید در آمریکا راه‌اندازی کند که این مراکز، امکان ساخت سامانه‌های ابری و امکان دسترسی به اینترنت اشیاء، بلاک چین، رایانش کوانتومی و شناختی را فراهم می‌سازد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از تاپ‌تک نیوز، شبکه جهانی آی.بی.ام کلود، دارای مراکز داده ابری در بازارهای مهم منطقه‌ای در سراسر جهان است و به همین خاطر مشتریان می‌توانند داده‌های خود را اجرا نموده و نیازهای مقرراتی و عملکردی خود را برآورده سازند.
شرکت‌ها با استفاده از این مراکز داده که در 19 کشور و شش قاره دنیا وجود دارد، می‌توانند در هر زمان و هر زمان که خواستند، به زیرساخت‌های ابری دسترسی داشته باشند.

شایان ذکر است که مراکز داده ابری جدید در این کشور می‌تواند زیرساخت‌هایی را در اختیار مشتریان بگذارد تا کاربران با استفاده از این زیرساخت‌ها، درک کافی از داده‌ها را کسب نمایند و از مزایای سرویس‌های شناختی پیشرفته آی.بی.ام بهره‌مند شوند.
به گفته این شرکت، افتتاح دو مرکز جدید در دالاس و تگزاس و همچنین دو مرکز دیگر در واشنگتن، بخش مهمی از سرمایه‌گذاری آی.بی.ام برای توسعه فضای ابری در جهان در سال 2017 محسوب می‌شود.


از دیگر سو، با رویکردی که شرکت‌ها برای استفاده از هوش مصنوعی دارند و می‌خواهند از داده‌های خود تولید "ارزش افزوده" نمایند، تقاضا برای زیرساخت‌های ابری عمومی و ترکیبی به طور مداوم بیشتر می‌شود و به طوری که کارشناسان می‌گویند، این زیرساخت‌ها تا سال 2020 به رقمی بالغ بر 203.4 میلیارد دلار می‌رسد و در واقع نرخ رشد مرکب سالانه آن 21.5 درصد و در واقع هفت برابر نرخ کل رشد هزینه‌های فناوری اطلاعات می‌شود.

مطابق جزئیات اعلام شده، تأسیساتی که قرار است در این فاز افتتاح گردد، می‌تواند به دیجیتال کردن کسب و کار و عملیات شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک کند و نوآوری شناختی را از طریق آی.بی.ام کلود به ارمغان آورد.
گفتنی است شرکت آی.بی.ام در سال 2017، یکی از سرمایه‌گذاری‌های اصلی خود را در زمینه توسعه مراکز داده ابری و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای شرکت‌ها به منظور اجرای بارکاری اینترنت اشیاء، بلاک چین، کلان‌داده‌ها و غیره انجام داد.
 
کد مطلب: 48897
نام شما
آدرس ايميل شما