۰
شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۲

تعداد کاربران روزانه و ماهانه فیس‌بوک

ایتنا- تعداد کاربران ماهیانه فیس‌بوک از 1.94 میلیارد نفر هم گذشت و روزانه، 1.28 میلیارد نفر از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.
تعداد کاربران روزانه و ماهانه فیس‌بوک


شرکت فیس‌بوک درآمد خود را در سه ماهه اول سال 2017 اعلام کرد و همچنین ادعا نمود که نزدیک به دو میلیارد کاربر در سراسر جهان از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.
مطابق این آمار، تعداد کاربران فعال فیس‌بوک در ماه، دقیقاً 1.94 میلیارد نفر است و نسبت به سال گذشته، 18 درصد رشد داشته است

همچنین 1.28 میلیارد نفر به صورت روزانه از این سرویس استفاده می‌کنند که 66 درصد از تعداد کاربران ماهانه را تشکیل می‌دهد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک طی بیانیه‌ای اعلام داشت: «ما در سال 2017 شروع خوبی داشتیم و به ساخت‌ ابزارهای مناسب برای حمایت از یک جامعه جهانی قوی ادامه می‌دهیم.»

تقریباً 7.3 میلیارد نفر در این کره خاکی زندگی می‌کنند که 27 درصد از آنها از فیس‌بوک استفاده می‌کنند. هشت سال طول کشید تا کاربران ماهیانه فیس‌بوک به یک میلیارد نفر برسد، لیکن برای رسیدن این تعداد به دو میلیارد، فقط پنج سال زمان برد.


این شرکت در مورد اینکه چه تعدادی از این افراد با استفاده از تلفن همراه وارد فیس‌بوک شده‌اند اطلاعی نداده است.
درآمد فیس‌بوک به ازای هر کاربر در سه ماهه اول سال 2016، 3.32 دلار و در مدت مشابه سال 2017، 4.23 دلار بود.

فیس‌بوک سه ماهه پرکاری را پشت سر گذاشت و قابلیت‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی را راه‌اندازی کرد تا کاربران را تشویق کند که از حساب پیشین خود استفاده و یا یک حساب ایجاد کنند.

قابلیت‌هایی که به فیس‌بوک اضافه شد، شامل اپلیکیشن تی.وی برای پخش ویدئوها، پشتیبانی از لیست مشاغل، وارد کردن استوری‌های اسنپ‌چت به اپلیکیشن‌های بیشتری مانند فیس‌بوک مسنجر، واتس‌آپ و شبکه اجتماعی و غیره بود.
این شرکت همچنین 1.4 میلیارد دلار به یکپارچگی اخبار کمک نموده و به روش‌های مختلف با اخبار جعلی مبارزه می‌کند.

فیس‌بوک در جست‌وجوی راه‌هایی است که موانع موجود بر سر راه پیشرفت سریع خود را بردارد. زاکربرگ اخیراً دستور مبارزه با یکی از همین موانع را صادر نموده و اذعان داشت که با استخدام 3000 نفر، با انتشار صحنه‌های خشونت آمیز مبارزه خواهد شد.
 
کد مطلب: 48841
نام شما
آدرس ايميل شما