۰
چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵

فروش آیفون با افت غیرمنتظره روبرو شد

ایتنا- شاید مهم‌ترین علت افت فروش آیفون، خبرهای مربوط به ورود نسل جدید این گوشی محبوب به بازار باشد.
فروش آیفون با افت غیرمنتظره روبرو شد


اپل گزارشی را منتشر کرد که بر اساس آن فروش آیفون 'iPhone' در سه ماهه دوم کاهش غیرمنتظره‌ای را تجربه کرده است. اولین نتیجه‌ای که می‌توان از این افت فروش گرفت این است که مشتریان با پیش‌بینی رونمایی نسل جدید این محصول در دهمین سالگرد تولید آن توسط اپل، از خرید مدل موجود در بازار اجتناب کرده‌اند.


به گزارش ایتنا از  ایرنا از گاردین، اپل در سه ماهه منتهی به اول آوریل سال میلادی جاری، ۵۰.۸ میلیون عدد گوشی iPhone را روانه بازار کرده است که در مقایسه با آمار ۵۱.۲ میلیون عددی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶، کاهش داشته است.

این در حالی است که بر اساس پیش‌بینی موسسه تحلیلگر FactSet انتظار می‌رفت فروش این محصول در سه ماهه دوم سال جاری به ۵۲.۲۷ میلیون عدد برسد. بنابر این رشد فروش iPhone 7 در پی رو نمایی از آن تنها به سه ماهه منتهی به تعطیلات پایان سال ۲۰۱۶ میلادی محدود می‌شود.

در این مدت درآمد اپل با رشد ۴.۶ درصدی به ۵۲.۹ میلیارد دلار رسیده که البته کمتر از عدد پیش‌بینی شده ۵۳.۰۲ میلیارد دلار است. همین موضوع منجر به کاهش ۱.۵ درصدی ارزش سهام اپل در بازار بورس شد.

اپل معمولا در ماه سپتامبر از مدل جدید گوشی iPhone‌ رونمایی می‌کند و در سه ماهه منتهی به تعطیلات، فروش آن با رشد چشمگیر مواجه می‌شود. اما در دوره‌های سه ماهه بعدی با نزدیک شدن به زمان رونمایی مدل جدیدتر این گوشی، برخی از مشتریان اقدام به خرید نمی‌کنند تا مدل جدیدتر آن رونمایی شود.

انتظار می‌رود مدل جدید iPhone که در دهمین سالگرد تولید آن رونمایی خواهد شد، دارای ویژگی‌های جدیدی مانند شارژ بی‌سیم، تشخیص سه‌بعدی چهره و نمایشگر منحنی باشد.
کد مطلب: 48838
نام شما
آدرس ايميل شما