۰
جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۲

ربات‌ها بهتر از شما می‌توانند به کارکنان آموزش دهند

ایتنا- ربات‌ها می‌توانند کلیه فرآیندهای تولیدی، عملیاتی و ... را بهبود بخشند اما یکی از امور مهمی که باید به شدت مورد توجه قرار گیرد، مسئله آموزش است. ربات‌ها در این زمینه هم موفق بوده‌اند.
ربات‌ها بهتر از شما می‌توانند به کارکنان آموزش دهند


از نقطه نظر سازمانی، آموزش کارکنان عبارت است از بهبود نظام‌مند و پی در پی شاغلین از نظر دانش‌، مهارت‌ها، توانایی‌ها و رفتارها؛ و این آموزش به رفاه آنها کمک می‌کند و شرایط بهتری را برای احراز مقام بالاتر فراهم می‌آورد.
هنوز نمی‌توان گفت که ربات‌ها این توانایی را دارند که معلم مدرسه باشند، لیکن می‌توانند در زمینه آموزش به کارکنان و ارائه اطلاعاتی که غالباً به آن نیاز است، موفق باشند و عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، این دلیل، تنها یکی از دلایلی است که باعث شده افرادی مانند بیل گیتس از قابلیت‌های موجود در هوش مصنوعی شگفت‌زده شوند، لیکن هوش مصنوعی قابلیت‌های بسیار خوب و فراتری هم می‌تواند از خود ارائه دهد.
"تالا" که نام کسب و کاری نوپا در منطقه بوستون است، رباتی ساخته که می‌تواند بسیاری از وظایف معمول و روزمره بخش منابع انسانی مانند توزیع نظرسنجی‌ها، جمع‌آوری اطلاعات و حتی آموزش کارکنان را انجام دهد.


آیا چنین چیزی دور از ذهن به نظر می‌رسد؟ این ربات‌ها در واقع نسبت به بسیاری از افراد، درک بیشتری دارند و به همین خاطر، خیلی از شرکت‌ها سعی می‌کنند تا نهایت استفاده را از قابلیت‌های موجود در ربات‌ها ببرند و 80 درصد شرکت‌ها در حال حاضر بر اساس ابزارهای ارتباطاتی مبتنی بر ربات نظیر اسلک و هیپ‌چت کار می‌کنند.

مسلماً ربات‌ها می‌توانند کار‌های بسیار زیادی را به صورت همزمان و ارتباطات بین سازمانی را به خوبی به انجام برسانند، لیکن قدرت واقعی یک ربات در قابلیت‌های آموزشی آن نهفته است. یکی از احتمالاتی که تحلیلگران همواره آن را در نظر می‌گیرند این است که شاید اگر روزی تمام کارها در دست ربات‌ها قرار گیرد، به جای رفع مشکلات، حتی مشکلات زیادی را نیز به وجود آورند و این برای بسیاری از شرکت‌ها به یک کابوس تبدیل شده است.

اما در حقیقت، در پاسخ به این امر، باید گفت که یک ربات با طراحی و اجرای مناسب، نه تنها جای کارکنان را نمی‌گیرد، بلکه آنها را در انجام وظایفشان سریع‌تر و دقیق‌تر می‌کند.
 
کد مطلب: 48834
نام شما
آدرس ايميل شما