۲
۰
سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵

ورود به فاز سوم فیلترینگ هوشمند

ایتنا- واعظی: ما با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در این دوره اتفاقی که در حوزه ICT افتاده، بی‌نظیر بوده است.
ورود به فاز سوم فیلترینگ هوشمند


وزیر ارتباطات گفت: متاسفانه در این انتخابات به جای اینکه تعدادی از کاندیداهای محترم برنامه‌های خود را عنوان کنند، یا طرف مقابل را تخریب و یا آمال و آرزوهای خود را بیان می‌کنند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، محمود واعظی در حاشیه بیست و پنجمین کنفرانس برق ایران و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره سخنان یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری، با عنوان اینکه وزارت ارتباطات نتوانسته است زیرساخت‌های لازم در حوزه ICT را فراهم کند، گفت: متاسفانه در این انتخابات به جای اینکه تعدادی از کاندیداهای محترم برنامه‌های خود را عنوان کنند، یا طرف مقابل را تخریب می کنند و یا آمال و آرزوهای خود را بیان می کنند.

وی تصریح کرد: ما در دولت‌های قبل مانند دولت نهم و دهم کسانی را داشتیم که مدعی بودند سالی ۲ میلیون شغل ایجاد می‌کنند و می خواستند انواع و اقسام فعالیت‌ها را انجام دهند و از همان سال نخست تورم را تک رقمی کنند و رشد اقتصادی را به بالای هشت درصد برسانند و درنهایت هیچ کدام این کارها را نتوانستند انجام دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در طول هشت سال تعداد شغل‌های ایجاد شده از یک سال این دولت کمتر بود، تاکید کرد: فعالیت و قول‌ها باید با برنامه باشد.

وی درباره اظهار نظر کاندیداهای ریاست جمهوری در حوزه ICT نیز، تصریح کرد: به نظر می‌رسد این کاندیداها در این حوزه مطالعه نداشتند و حتی یک سوال هم نکردند و حتی اطلاعاتی را که در دسترس است را نیز ندیدند. ما با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در این دوره اتفاقی که در حوزه ICT افتاده، بی‌نظیر بوده است و در هیچ دولتی، حتی در دوره‌های هشت ساله هم این حجم کار انجام نشده است و آنچه که ما در این ۳.۵ سال انجام دادیم معادل ۱۵ تا ۲۰ سال گذشته است و آمار آن نیز موجود است.

واعظی تاکید کرد: متاسفم از اینکه برخی برای جمع کردن اندکی رای، سیاه‌نمایی می‌کنند و می‌خواهند ذهن مردم را تغییر دهند، البته مردم ما، مردم فهیمی هستند و بارها این قول‌ها را شنیده‌اند.

او در بخش دیگر این گفت‌وگو درباره اظهارنظری در حوزه فضای مجازی که این فضا را صحنه جنگ عنوان کرده بودند، نیز گفت: ما با فضای مجازی نمی‌توانیم با نگاه سیاه و سفید برخورد کنیم، در حالی که این فضا فرصتهای بی نظیری در زمینه اشتغال، اطلاع‌رسانی، شفاف‌سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات توسط مردم، ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: البته صفحاتی هم وجود دارد که ضد اخلاقی است و ما همواره از ابتدای این دولت صفحاتی که غیراخلاقی، مستهجن و یا ضد اسلام و امنیت کشور است را صفحات خط قرمز خود می‌دانستیم و به همین دلیل در فیلترینگ هوشمند سرمایه‌گذاری خوبی کردیم و در حال حاضر ۲ فاز آن انجام شده است و وارد فاز سوم آن می‌شویم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در حوزه ICT اتفاق بی‌نظیری افتاده است، تاکید کرد: فعالیت ۳.۵ ساله این دولت در حوزه ICT معادل ۱۵ تا ۲۰ سال گذشته است.
کد مطلب: 48827
نام شما
آدرس ايميل شما


راست میگه، افزایش فیلترینگ، اینترنت حجمی، افزایش هزینه کاربران، عدم اجرای فیبرنوری، عدم رقابت اپراتورها، حمایت از انحصار پهنای باند، عدم حمایت از سرمایه گذار خارجی و ...
البته اگر بهش بگید میگه این ها از دولت قبل بود و ما فقط اجرا کردیم!
اگر اینترنت حجمی ممنوع می شد شاید می شد گفت کاری انجام شده اما تا الان هیچ کاری انجام نشده
Iran, Islamic Republic of
کدام هوشمندی؟! زیرنویس یک فیلم معمولی میخواهیم دانلود کنیم، از سایت باز ، ولی چون سه بار حرف ایکس در نام فیلم است، این سیستم خنگول آن را با فیلم پورنو اشتباه میگیرد و هیلترش میکند!