۰
يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱

افزایش درآمد مایکروسافت از خدمات کلود و آفیس

ایتنا- به گفته مایکروسافت، این شرکت از محل ارائه خدمات کلود، آفیس و فروش ویندوز درآمد خوبی داشته است.
افزایش درآمد مایکروسافت از خدمات کلود و آفیسبه گزارش ایتنا از فارس به نقل از ارس تکنیکا، این در حالی است که لپ‌تاپ‌های سرفیس شرکت مایکروسافت با استقبالی کمتر از حد انتظار مواجه شده‌اند و در سه ماهه یاد شده فروش بالایی نداشته‌اند.


درآمد مایکروسافت در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۲۲.۱ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین درآمد عملیاتی این شرکت برابر با ۵.۶ میلیارد دلار بوده که آن هم افزایشی ۶ درصدی داشته است.

همچنین درآمد خالص این شرکت در سه ماهه مذکور به ۵.۷ میلیارد دلار رسیده که به معنای افزایشی ۲۸ درصدی در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ است. درآمد مایکروسافت از محل هر سهم این شرکت هم با افزایشی ۳۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل روبرو بوده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مایکروسافت درآمد حاصل از فروش ویندوز ۱۰ حدود ۷ درصد بیشتر شده است. از جمله نرم‌افزارهای محبوب و پردرآمد این شرکت در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ می‌توان به مجموعه اداری آفیس شامل Office، Exchange، SharePoint, Skype و Dynamicsو همین طور مجموعه کلود شامل آزور، ویندوز سرور، SQL Server، Visual Studio و Enterprise Servicesو در نهایت کنسول بازی ایکس باکس و خدمات جستجو و تبلیغاتی اشاره کرد.

مایکروسافت از شبکه اجتماعی شغل یابی لینکداین هم یک میلیارد دلار درآمد داشته است. اما درآمد این شرکت از محل فروش لپ‌تاپ‌های سرفیس به علت افزایش رقابت ۲۶ درصد کاهش یافته است.
کد مطلب: 48801
نام شما
آدرس ايميل شما