۰
شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۹

گوگل، ویرایش متن را روی دستگاه اندروید آسان‌تر می‌کند

ایتنا- گوگل به تازگی به روزرسانی اپلیکیشن صفحه کلید مجازی جی‌بورد را برای اندروید عرضه کرد که ویرایش و وارد کردن متن را آسان‌تر می‌کند.
گوگل، ویرایش متن را روی دستگاه اندروید آسان‌تر می‌کند


شرکت گوگل اخیراً اعلام کرده که یک به‌روزرسانی جدید از اپلیکیشن صفحه کلید مجازی "جی‌بورد" را برای دستگاه‌های اندروید عرضه کرده است. مطابق اطلاعات ارائه شده، افراد به کمک این اپلیکیشن می‌توانند متون مورد نظر خود را آسان‌تر ویرایش نمایند.
شایان توجه است که این قابلیت در ابتدای امر در اختیار کاربران بتا قرار گرفته بود، و اما امروز شاهد آن هستیم که این اپلیکیشن در اختیار تمامی افراد قرار گرفته است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، گوگل اخیراً امکانات جدید و بسیار خوبی را به نسخه‌ صفحه کلید نرم‌افزاری خود یعنی "جی‌بورد" اضافه کرده است که از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به یکپارچه شدن بخش ترجمه‌ گوگل اشاره کرد. اکنون و با استفاده از ویژگی یاد شده، به محض نوشتن متون مختلف، می‌توانید ترجمه‌ آن را به صورت لحظه‌ای به زبان دلخواه مشاهده کنید.

البته این قابلیت در واقع شیوه‌ گسترش یافته‌ قابلیت "ناو آن تپ" سرویس مترجم گوگل است که سال گذشته معرفی شده بود. "ناو آن تپ" به کاربران اجازه می‌دهد تا با انتخاب متن مورد نظر در هر ناحیه‌ای از سیستم عامل اندروید، بتوانند ترجمه آن را به زبان دلخواه مشاهده کنند.


گفتنی است که گوگل قابلیت ویرایش متن را پس از آغاز تست ویژگی‌های مختلف آن در کروم اندروید، عرضه کرده است. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می‌دهد که متون مورد نظر خود را خیلی آسان‌تر وارد سایر اپلیکیشن‌ها نمایند.

همچنین مطابق آمار، تعداد نصب اپلیکیشن جی‌بورد در دستگاه‌های اندروید به 500 میلیون تا یک میلیارد می‌رسد. بعد از معرفی جی‌بورد به عنوان یک اپلیکیشن جداگانه برای اندروید، میزان اقبال افراد به این اپلیکیشن به طرز چشمگیری افرایش یافت.

شایان ذکر است که اولین بار در اوایل سال 2016 بود که گوگل، صفحه کلید جدیدی به نام جی‌بورد برای سیستم عامل آی.اُ.اس منتشر کرد که به کاربران اجازه جست‌وجوی مستقیم در اینترنت و سپس ارسال نتایج در چت‌ها را می‌داد، اما به طرز عجیبی تا مدت‌ها این صفحه کلید برای کاربران اندروید منتشر نشد تا اینکه سرانجام این اپلیکیشن برای اندروید هم عرضه شد و اکنون کار ویرایش متون را برای کاربران ساده‌تر کرده است.

گفتنی است جی‌بورد بر مبنای گپ‌هایی که شما با دوستانتان داشته‌اید، می‌تواند جست‌وجوهای مرتبط را هم پیش‌بینی نماید. این پیش‌بینی‌ها با اینکه می‌توانند بسیار مفید باشند، ولی ممکن است بسیار عجیب و غریب هم به نظر برسند.
 
کد مطلب: 48768
نام شما
آدرس ايميل شما