۰
شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴

تعداد کاربران اینستاگرام از 700 میلیون نفر هم گذشت

ایتنا- تعداد کاربران اینستاگرام از 700 میلیون نفر هم عبور می‌کند و این بدین معناست که ظرف مدت چهار ماه، 17 درصد به کاربران اینستاگرام افروده شده است.
تعداد کاربران اینستاگرام از 700 میلیون نفر هم گذشت


شبکه اجتماعی اینستاگرام به تازگی اعلام کرده که تعداد کاربرانش به 700 میلیون نفر رسیده و این بیانگر رشدی بسیار بزرگ و سریع است، چرا که این شبکه اجتماعی توانسته است تا ظرف مدت چهار ماه، 17 درصد کاربران خود را بیشتر کند.
شایان ذکر است که در ماه ژوئن سال 2016، این شرکت اعلام کرد که 500 میلیون نفر کاربر دارد و در ماه سپتامبر 2015 نیز این آمار، 400 میلیون کاربر بود.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، به نظر می‌رسد که در رقابت اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های اشتراک‌گذاری عکس و ویدئوی کوتاه، اینستاگرام در مقایسه با رقبا دست بالاتر را دارد.
به نظر کارشناسان، یکی از عوامل اصلی افزایش تعداد کاربران اینستاگرام را باید در قابلیت‌های جدید این سرویس مانند استوریز، لایو و پیام‌های قابل حذف در دایرکت عنوان کرد.

اینستاگرام در پستی در وبلاگ خود اعلام کرد: «ما پیوستن به اینستاگرام، به اشتراک گذاشتن تجربیات، تقویب روابط با دوستان و بروز احساسات را برای مردم سراسر جهان آسان‌تر کرده‌ایم. مردم می‌توانند با قابلیت‌های جدیدی که در اینستاگرام در اختیار آنها قرار گرفته است، احساسات و عواطف خود را به روش‌های بیشتری بروز دهند و به چیزهایی که علاقه دارند، نزدیک‌تر شوند.»


فیس‌بوک در سال 2012، در حالی که اینستاگرام تنها 13 کارمند داشت و تعداد کاربران آن نزدیک به 30 میلیون نفر بود، آن را با پرداخت یک میلیارد دلار تصاحب کرد.
مارک زاکربرگ، مدیرعامل و بنیانگذار فیس‌بوک، پس از تصاحب اینستاگرام به این نکته اشاره کرده بود که تصاحب این سرویس با این تعداد کاربر، موفقیت بزرگی برای این شبکه‌ اجتماعی محسوب می‌شود؛ چراکه فیس‌بوک تا آن زمان سرویسی با این حجم تصاحب نکرده بود.

گفتنی است اینستاگرام حاصل تلاش دو تن از فارغ‌التحصیلان دانشگاه استنفورد با نام‌های کوین سیستروم و مایک کریگر است. اما اکنون و بر اساس آخرین برآوردهای صورت گرفته، ارزش اینستاگرام به بیش از 35 میلیارد دلار رسیده است.

ممکن است فکر کنید که کپی کردن ایده‌های جالب و موفق از رقبا، به پایان خوبی نمی‌انجامد، لیکن اینستاگرام بر خلاف این تفکر، بسیار موفق بوده است.
 
کد مطلب: 48767
نام شما
آدرس ايميل شما