۰
چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲

آی‌بی‌ام هنوز در انتظار سودآوری

ایتنا – کاهش درآمد آی‌بی‌ام در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، نشان از بیستمین سه ماهه مالی متوالی دارد که فروش این شرکت فناوری با افت روبرو بوده است.
آی‌بی‌ام هنوز در انتظار سودآوری


به گزارش ایتنا به نقل از وال استریت ژورنال، شرکت آی‌بی‌ام روز سه‌شنبه گذشته با اعلام افت ۲.۸ درصدی درآمد خود، در تازه‌ترین سه‌ماهه مالی، همچنان کوشش می‌کند تا افول در فروش خود را جبران کند.

البته شایان ذکر است که کاهش درآمد آی‌بی‌ام و رسیدن به ۱۸ میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار در نخستین سه ماهه مالی در مقایسه با رقم ۱۸ میلیارد و ۶۸۰ میلیون دلار در دوره مشابه سال گذشته، نشان از بیستمین سه ماهه مالی متوالی دارد که فروش این شرکت فناوری با افت روبرو بوده است.

گفتنی است این میزان اندکی پایین‌تر از پیش‌بینی ۱۸ میلیارد و ۳۹۰ میلیون دلاری تحلیلگران است.

بدین ترتیب، پس از انتشار این اخبار هر سهم آی‌بی‌ام با کاهش ۴.۲ درصدی، با بهای ۱۶۲ دلار و ۹۰ سنت معامله شد.


شایان ذکر است آی‌بی‌ام تأکید دارد که درآمد حاصل از «بخش‌های راهبردی» همچون ابر، رایانش همراه و تحلیل داده‌ها با افزایش ۱۳ درصدی در این دوره، به ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بالغ شده است.

مارتین شروتر (معاون مالی آی‌بی‌ام) نیز در مصاحبه اخیر خود با CNBC با اطمینان عنوان کرد که آی‌بی‌ام برنده بازی خواهد بود. او همچنین گفت: «من مطمئن هستم که آی‌بی‌ام دوباره رشد خواهد داشت. ما در حال سرمایه‌گذاری در بخش‌های مناسب هستیم و به سودآوری مدنظر خود خواهیم رسید.»

البته پرسش این است که با توجه به حضور و رشد رقبایی همچون خدمات وب آمازون، این اتفاق چه زمانی خواهد افتاد.

گفتنی است آی‌بی‌ام به تازگی و با سرمایه‌گذاری هنگفت در بخش‌های نوپدید، در تلاش بوده تا تمرکز آی‌بی‌ام را به این سمت رهنمون سازد و در عین حال، با کاهش هزینه‌ها، به مدیریت کسب و کارهای قدیمی‌تر این شرکت نیز بپردازد.
 
کد مطلب: 48765
نام شما
آدرس ايميل شما