۰
يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۷

نخستین دستگاهی که در شرکت اپل ساخته شد حراج می‌شود

ایتنا - رایانه رومیزی Apple-1 با شماره سریال 01-0073 یکی از اسناد به جا مانده از تاریخ صنعت فناوری محسوب می‌شود که نخستین بار در نوامبر 1976 توسط یک کاربر خریداری شده بود.
نخستین دستگاهی که در شرکت اپل ساخته شد حراج می‌شود


یکی از نادرترین رایانه‌های رومیزی Apple-1 قرار است در طی ماه آینده در یکی از حراجی‌های کشور آلمان عرضه شود و پیش‌بینی شده است این دستگاه نادر با قیمتی بیش از ۱۹۰ هزار دلار به فروش برسد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی‌تی‌پی، رایانه Apple-1 نخستین محصولی است که در شرکت اپل ساخته شده است.
گفتنی است که در آن زمان این رایانه در قالب کیت رایانه شخصی به فروش می‌رسید و همچنین به عنوان یک رایانه از پیش سرهم شده عرضه می‌شد.

همچنین شرکت اپل با فروشگاه زنجیره‌ای Byte Shop قراردادی منعقد کرده بود که مطابق آن، این رایانه را به دست مردم و خریداران می‌رساند. بدین ترتیب طولی نکشید که مشخص شد کاربران نسبت به این رایانه که قطعات آن از پیش سرهم شده است و نیازی به اسمبل ندارد، علاقه زیادی نشان داده‌ و تمایل به خرید آن دارند.


شایان ذکر است که این رایانه نایاب قرار است در «حراجی گروه برِکِر» در شهر کلن آلمان عرضه شود. کد ساخت این رایانه در شرکت اپل ۰۱-۰۰۷۳ بوده و آن زمان شرکت اپل محصول یاد شده را با قیمت ۶۶۶.۶۶ دلار به فروش می‌رساند.
 
در ضمن به جز رایانه Apple-1 که قرار است ماه آینده به بالاترین قیمت فروخته شود، محصولات دیگری هم به صورت همزمان حراج می‌شوند که از جمله آنها می‌توان به میکروپردازنده سرامیکی بسیار کمیاب ۶۵۰۲ و ست کامل تراشه‌های قدیمی زمان‌سنج اشاره کرد.

رایانه رومیزی Apple-1 با شماره سریال ۰۱-۰۰۷۳ یکی از اسناد به جا مانده از تاریخ صنعت فناوری محسوب می‌شود که نخستین بار در نوامبر ۱۹۷۶ توسط یک کاربر خریداری شده بود.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند این محصول بین ۱۸۰ تا ۳۰۰ هزار یورو به فروش برسد و در مجموع گفته می‌شود ۶۶ دستگاه از رایانه Apple-1 همچنان در جهان موجود باشد.
 
کد مطلب: 48722
نام شما
آدرس ايميل شما