۱
۰
يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵

سرمایه‌گذاری هنگفت چین روی شرکت‌های نوپا در آمریکا

ایتنا – سال ۲۰۱۵ یک سال عالی برای جذب سرمایه بود اما در سال ۲۰۱۶، ارزش سرمایه جذب شده از سوی شرکت‌های چینی با افت پنجاه درصدی روبرو شد.
سرمایه‌گذاری هنگفت چین روی شرکت‌های نوپا در آمریکا


به گزارش ایتنا به نقل از فورچون، یکی از گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری کشور چین روی شرکت‌های فناوری نوپا در ایالات متحده به‌ویژه فناوری‌هایی که قابلیت استفاده در بخش نظامی هم دارند، می‌تواند یک مزیت راهبردی در اختیار چین قرار دهد.
گذشته از این نگرانی‌ها، با اینکه سرمایه‌گذاری چین روی شرکت‌های فناوری در ایالات متحده در طی سال‌های گذشته افزایش داشته، اما چندان فراگیر نبوده و شاید تنها اکنون به بیشترین میزان خود رسیده باشد.

مشکل بتوان میزان دقیق سرمایه‌گذاری مؤسسات چینی در شرکت‌های امریکایی را مورد ارزیابی قرار داد.
گفتنی است با اینکه جذب سرمایه بسیاری از شرکت‌های خصوصی به اطلاع عموم مردم می‌رسند، اما اطلاعات چندانی پیرامون هر دور جذب سرمایه در دسترس نیست.

با این وجود، آنچه که ما واقعاً می‌دانیم، تنها برآورد حجم کلی مشارکت شرکت‌های چینی است و نیز بنابر داده‌های مؤسسه پژوهشی CB Insights، می‌دانیم که این حجم سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۵ به بیشترین حد خود رسید.

در همان زمان بود که مؤسسات چینی میزان ۱۰ میلیارد دلار روی شرکت‌های نوپا در امریکا سرمایه‌گذاری نمودند؛ یعنی یک پنجم کل سرمایه جذب شده توسط شرکت‌های فناوری نوپای امریکایی در همان سال.


گفته می‌شود سال ۲۰۱۵ یک سال عالی برای جذب سرمایه بود و میزان مشارکت مؤسسات چینی نسبت به سال قبل از آن، چهار برابر رشد داشت.
اما در سال ۲۰۱۶، ارزش سرمایه جذب شده از سوی شرکت‌های چینی با افت پنجاه درصدی روبرو شد.

گفتنی است بر اساس نتایج سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷، این رقم حتی در سال جاری میلادی می‌تواند باز هم کاهش داشته باشد.
 
کد مطلب: 48698
نام شما
آدرس ايميل شما


جالبه شرکت های نوپای آمریکایی 50 میلیارد جذب سرمایه داشتن، یعنی نزدیک بودجه ایران!