۰
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶

استفاده اکثر آمریکایی‌ها از گوشی تلفن همراه در حین رانندگی

ایتنا - مردم کشور آمریکا در ۸۸ درصد از سفرهای خود با استفاده از اتومبیل حداقل یک بار از گوشی خود استفاده کرده‌اند.
استفاده اکثر آمریکایی‌ها از گوشی تلفن همراه در حین رانندگی


علی‌رغم وضع جریمه، هشدارهای اجتماعی و استفاده از روش‌های دیگر، عموم رانندگان در آمریکا کماکان ترجیح می‌دهند با استفاده از گوشی امنیت خود را به خطر بیندازند.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از انگجت، بررسی‌های موسسه زندرایو در ایالات متحده در یک بازه زمانی سه ماهه از طریق مصاحبه با سه میلیون راننده آمریکایی نشان می‌دهد مردم این کشور در ۸۸ درصد از سفرهای خود با استفاده از اتومبیل حداقل یک بار از گوشی خود استفاده کرده‌اند.

در جریان این مطالعه ۵۷۰ میلیون سفر در مسافتی حدود ۹ میلیارد کیلومتر مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد رانندگان هر ساعت حدود ۳.۵ دقیقه از وقت خود را صرف سروکله زدن با گوشی همراه خود کرده‌اند. ساکنان ایالت ورمونت از این لحاظ بدترین وضعیت را داشته‌اند و ساکنان شهر لس‌آنجلس در این زمینه از همه حواس پرت‌تر بوده‌اند ولی به طور کلی رانندگان ایالت لس آنجلس در این زمینه در مجموع حواس جمع بوده‌اند.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد اگر چه اتومبیل‌ها روزبه‌روز امن‌تر می‌شوند، اما حواس‌پرتی راننده‌ها به علت ارسال پیام با گوشی یا انجام مکالمه تلفنی باعث شده آمار مرگ و میر سرنشینان وسایل نقلیه در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال ۲۰۱۵ حدود شش درصد بیشتر شود.
کد مطلب: 48676
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم