۴
۰
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲

چرا بسته‌های اینترنتی زودتمام می‌شوند؟

ایتنا- شاید یکی از راه‌های جلوگیری از اتمام زودهنگام بسته‌های اینترنتی، غیرفعال کردن دانلود خودکار فایل‌های ویدئویی باشد.
چرا بسته‌های اینترنتی زودتمام می‌شوند؟


یک کارشناس نرم‌افزار مهم‌ترین علت اتمام حجم بسته‌های اینترنتی کاربران را دانلود خودکار فایل‌های تصویری و ویدئویی در تلگرام و آپدیت خودکار اپلیکیشن‌های گوشی دانست و راه جلوگیری از این موضوع را غیرفعال کردن این قابلیت‌ها در تنظیمات اعلام کرد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، غفاری با اشاره به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نبود حجم خوری اینترنت در عین شکایت کاربران در این خصوص اظهار کرد: این‌که مردم تصور می‌کنند حجم اینترنت‌شان زودتر از گذشته تمام می‌شود، بخشی به این دلیل است که سرعت اینترنت نسبت به قبل بسیار زیاد شده است و افزایش سرعت باعث می‌شود دانلود فایل‌ها زودتر انجام شود و بدین ترتیب حجم اینترنت نیز زودتر تمام می‌شود.

وی ادامه داد: مشکل عمده دیگر این است که در تلگرام تنظیماتی مبنی بر لود شدن خودکار فایل‌های تصویری و ویدئویی وجود دارد و این موضوع باعث می‌شود حتی اگر فایل‌هایی در تلگرام وجود داشته باشد که کاربران نخواهند آنها را باز کنند، این فایل‌ها به‌صورت خودکار دانلود شده و از حجم اینترنت استفاده کنند.

این کارشناس نرم‌افزار تلفن همراه همچنین آپدیت خودکار برنامه‌های تلفن همراه را یکی دیگر از دلایل مصرف اینترنت دانست و گفت: تنظیمات برخی از گوشی‌ها به این صورت است که برنامه‌های نرم‌افزاری را به صورت خودکار به روزرسانی می‌کنند و این موضوع باعث می‌شود آپدیت برنامه‌ها با استفاده از مصرف حجم دیتای موبایل انجام شود.

غفاری درباره تصور مردم مبنی بر اتمام زودهنگام حجم بسته اینترنتی توضیح داد: این کار در اپراتورها توسط ماشین انجام می‌شود و برای ماشین هم مشخص شده که چه میزان حجم به کاربران اختصاص دهد. بنابراین این‌طور نیست که ماشین دستکاری شده و برای برخی از کاربران حجم اینترنت را زودتر از موعد تمام کند.

وی با ذکر توصیه‌هایی برای جلوگیری از اتمام حجم اینترنت، بیان کرد: مردم باید اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های گوشی را از مبادی رسمی دانلود کنند. زیرا زمانی که اقدام به دانلود این برنامه‌ها از سایت‌های غیرمعتبر می‌کنند، عواقبی مانند آلوده شدن به ویروس که اتمام حجم اینترنت را در پی دارد خواهد داشت.

این کارشناس نرم‌افزار تلفن همراه همچنین خاطر نشان کرد: از آنجایی که کاربران ایرانی در حال حاضر استفاده بسیار زیادی از اپلیکیشن‌ تلگرام دارند، باید در بخش تنظیمات این برنامه، دانلود خودکار فایل‌های تصویری و ویدئویی را غیرفعال کنند، زیرا این موضوع تاثیر بسیار زیادی در مصرف حجم اینترنت آنها دارد.

غفاری درباره‌ به‌روزرسانی برنامه‌ها نیز توضیح داد: همچنین کاربران می‌توانند در بخش تنظیمات گوشی‌های هوشمند خود، آپدیت خودکار اپلیکیشن‌های مختلف را غیرفعال کنند.
کد مطلب: 48666
نام شما
آدرس ايميل شما


شاید یکی از راه ها اینترنت نامحدود فیبرنوری با قیمت ارزان برای خانه ها باشد
مثل تمام دنیا، مثل تمام انسان ها!
Iran, Islamic Republic of
سوال اساسی اینه که چرا باید پهنای باند در کشور ما حکم طلای ناب داشته باشه؟ چرا باید اینقدر گرون باشه؟ چرا باید برای هر گیگ اینقدر پرداخت کنیم؟ چرا اینقدر در توزیعش ناخون خشکی میشه؟ و اصولا ما چه گناهی کردیم که در مملکتی به دنیا اومدیم که هرکس دنبال راهی برای اذیت و آزار و سو استفاده از مردم بی نواست؟
حسن
Iran, Islamic Republic of
(چرا صورت مسله رو پاک کردین)متاسفانه تعرفه های بسته های اینترنتی از نظر حجم بسیار پایین هست و با قیمت های اعلام شده در تضاد هست ودلیل اصلی زود تموم شدن حجم همینه
Iran, Islamic Republic of
با شما موافقم. مثلا 3 گیگ یک ماهه 13 تومن. آخه تورا به خدا 3 گیگ چی هست که اینقدر گرون باشه؟ این روزا با این همه محتوای گرافیکی هر صفحه که باز میکنی چند مگ کم میکنه. وزیر هم دائم میگه ما اینترنت رو ارزان کردیم. و منظورش اینترنت ازاده که نصف قیمت فعلی هم بشه باز اینقدر گرونه که کسی استفاده نمیکنه. اقای وزیر اگر راس میگه بسته های همراه و ADSL را ارزان کن.
شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم