۰
دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸

با ATR های مدرن و جدید ایران ایر آشنا شوید

می‌توان ATR را بزرگترین کمپانی تولید هواپیماهای منطقه‌ای تا سقف ۹۰ صندلی برشمرد.
با ATR های مدرن و جدید ایران ایر آشنا شوید
---------گزارش آگهی----------


می‌توان ATR را بزرگ‌ترین کمپانی تولید هواپیماهای منطقه‌ای تا سقف ۹۰ صندلی برشمرد. این کمپانی در سال ۱۹۸۱ به واسطه همکاری دو غول هوایی ایرباس و Leonardo تاسیس شد. ATR تا به حال بیش از ۱۵۰۰ هواپیما فروخته است و بیش از ۲۰۰ اپراتور در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا دارد. هر ۸ ثانیه یک بار، یک فروند ATR در جایی از دنیا فرود می آید.

٢٠٠ شركت هواپیمایی در سراسر دنیا از این نوع هواپیما استفاده می‌كنند و برخی از ایرلاین‌های ایرانی مانند ایران ایر و کیش ایر، از این نوع هواپیما سفارش داده‌اند.
در ادامه با مقاله فناوری هواپیماهای ATR وبسایت Zcode همراه باشید.


فناوری هواپیمای ATR 72

هواپیمای ATR 72
هواپیمای ATR 72-600 یكی از بهترین سطوح استاندارد راحتی مسافران را در رده هواپیماهای منطقه‌ای دارد و همین موضوع باعث شده است تا در بسیاری از پروازهای منطقه ای در اروپا، مردم ترجیح می‌دهند در هنگام خرید بلیط هواپیما و چارتر با این نوع پرنده‌ها مسافرت کنند؛ توصیه می‌کنیم جهت خرید بلیط هواپیما نیز به‌صورت اینترنتی اقدام کنید و با مراجعه به سامانه‌های آنلاینی همچون سفرمی، در کمترین زمان ممکن خرید یا رزرو خود را انجام دهید.

ATR 72 دارای یک دو موتوره Turboprop میان‌ برد منطقه‌ای‌ست و با ظرفیت کمتر از ۹۰ نفره کمپانی ATR است که در ادوار اخیر از جمله محبوب‌ترین هواپیماها در کلاس توربوتراپ‌ها بوده است. هواپیماهای ATR می‌توانند در محیط های متنوعی از جمله میادین هوایی کوچک، باندهای فرود نامناسب و مناطق کوهستانی به خوبی پرواز کنند.

سه فروند هواپیمای جدید ATR ایران ایر

به گزارش ویرلن ، هواپیمای ATR۷۲ قادر است تا حداکثر ۷۴ پسنجر را در چیدمان صندلی تک کلاس (اکونومی) جا به جا نماید. این هواپیما مدل تکامل یافته از ATR-42 می‌باشد. به نحوی که این تکامل را میتوان در تعداد صندلی های افزایش یافته، افزایش فاصله دو سر بال‌های هواپیما، بدنه‌ی کشیده‌تر هواپیما به مقدار چهار و نیم متر، به کارگیری موتورهای قویتر با مصرف سوخت پایین‌تر را قدرتمندتر و در نهایت مصرف سوخت بهتر ببینیم.

سری 210/202 از ATR
مدل های متنوعی از ATR تولید شده است که یکی از محبوبترین این مدل‌ها سری ۲۱۰/۲۱۲ می‌باشد، با در کارگوی به مراتب بزرگتر و Engineهای Pratt and Whitney (PW127) و نیز سری ۵۰۰ که دارای موتورهای توسعه یافته از Pratt and Whitney F127 & M127 می‌باشند که شامل ملخ‌های ۶ پر و ساز و کارهایی مدرن تر برای سهولت کار پایلوت می‌باشد.

قرارداد ATR با ایران ایر
سری 600 ATR
سری جدید (۶۰۰) هواپیماهای ATR، حدود ۱۰ سال پیش خط تولید خود را استارت زد که به روزترین فناوری‌ها در آن رویت می‌شود. تغییرات اساسی که در این مدل شاهد بودیم یکی در مصرف سوخت بهتر و همچنین در مورد هزینه‌های نگهداری از این هواپیما بوده که به نسبت مدل قبلی آن، پیشرفت‌های محسوسی داشته باشد. این مورد باعث شده تا این هواپیما به مراتب از نظر اقتصادی به صرفه‌تر شود و ایرلاین‌ها تمایل بیشتری برای به کارگیری این مدل هواپیما را داشته باشند.
موتور این هواپیما از نوع Pratt and Whitney مدل 127M می باشد، عرشه پروازی آن دارای Glass Cockpit بوده و ۵ عدد LCD دارد.

موتور هواپیمای ATR

درباره موتورهای Pratt and Whitney

یکی از تصورات اشتباهی که بین عموم مردم در مورد هواپیماها رایج است، این است که هواپیماهای با موتور ملخی، امنیت یا کیفیت پایین‌تری دارند. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است.

موتور هواپیماهای ATR توسط یک غول کانادایی به نام Pratt and Whitney تولید شده که یکی از معروف‌ترین، خوش‌نام‌ترین، اقتصادی‌ترین، ایمن‌ترین و مدرن‌ترین موتورهای هواپیما بوده که به خصوص در مدل PW127M آن، فناوری و طراحی را به حد اعلی رسانده است.

نکته پایانی... همین چند روز پیش بود که بعد از عقد قرارداد نهایی ایران ایر با ATR خبر رسید که شرکت هواپیمایی کیش‌ایر نیز درخواست خرید چند فروند از همین هواپیما را ارائه داده است، با کمی تامل می‌توان دریافت که شرکت‌های ایرانی همگی به تکاپو افتاده‌اند که از سایر رقبای خود جا نمانند و این مورد می‌تواند در آینده بسیار امتیاز بزرگی محسوب شود چراکه ناوگان هوایی این شرکت‌ها پوست خواهند انداخت.
منبع:http://zcode.ir
 
 
کد مطلب: 48662
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم