۰
دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵

تحول در صنعت تراشه استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی را متحول می‌کند

ایتنا - پردازنده‌های GPU تعامل میان هدست‌های واقعیت مجازی و محیط اطراف را هم تسهیل می‌کنند.
تحول در صنعت تراشه استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی را متحول می‌کند


دیوید کاسلین و یان تامپسون بنیان‌گذاران یک شرکت واقعیت مجازی به نام آنجل تکنولوژی هستند و تراشه کاربردی جدید آنها این صنعت را متحول خواهد کرد.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از وایرد، این دو نفر از دو سال قبل فعالیت خود را آغاز کرده اند و با ۸ میلیون دلار بودجه در تلاش هستند استفاده از رایانه‌ها برای اتصال به هدست‌های واقعیت مجازی را تسهیل کنند.

آنان می‌گویند مهم‌ترین بخش سخت‌افزاری برای تسهیل استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی تراشه‌های به کار گرفته شده در واحد پردازنده گرافیکی اصلی رایانه یا GPU است و به‌روزرسانی این تراشه‌ها اجرای خدمات هدست واقعیت مجازی را تسهیل می‌کند.

این شرکت در تلاش است تا قدرت پردازش پردازنده‌های GPU را افزایش دهد تا اجرای بازی‌های سازگار با هدست‌های واقعیت مجازی و همین طور برنامه‌های دیگر تسهیل شود.

موسسان این شرکت می‌گویند ابزاری را ابداع کرده‌اند که می‌توان آنها را به پردازنده‌های GPU اضافه کرد و از این طریق سرعت و قدرت پردازش آنها را ارتقا داد. این تراشه‌ها نه تنها در رایانه‌ها بلکه در ربات‌ها و پهپادها نیز قابل استفاده خواهند بود.

پردازنده‌های یاد شده تعامل میان هدست‌های واقعیت مجازی و محیط اطراف را هم تسهیل می‌کنند و از همین رو با هدست‌های پیشرفته‌ای مانند هولولنز مایکروسافت نیز سازگاری دارند. قرار است بر مبنای امکانات این پردازنده‌های جدید GPU نرم‌افزارهای واقعیت مجازی جدیدی نیز طراحی شود که البته در این زمینه هنوز راه درازی در پیش است.
کد مطلب: 48653
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم